Ocena kierowcy - Peugeot 508 II SW PHEV

Rok produkcji 2020
Peugeot 508 II SW PHEV Hybrid 225 PHEV 225KM 165kW 2019-2023 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd
Inne : Jakość wykonania wnętrza
Przeniesienie napędu : Skrzynia charczy i drży przy zmianie biegów
Zaznaczę że moja opinia opiera się na kilkudniowym teście tego samochodu który pożyczyłem "na testy" od kuzyna. Do samochodu mam mocno ambiwalentny stosunek. Na pewno jest bardzo ładny, przyciąga spojrzenie przechodniów, dobrze wykonany w środku. Cały czar pryska po kilku minutach użytkowania samochodu. Po pierwsze jak człowiek spojrzy na deklarowaną moc silnika spalinowego i elektryka, to wyobraża sobie że te auto będzie latać nad ziemią, a tak nie jest. To zwykły trochę szybszy samochód. Deklarowane 8s. do setki to jakaś kpina, z ciekawości mierzyłem to wychodzi bliżej 9s. i to w pełni naładowanymi bateriami. Największy zawód to jednak ilość miejsca z tyłu ... to nawet nie jest kompakt, temu autu bliżej do segmentu B w tym zakresie, fotele są bardzo niskie przez co siedzi się nie wygodnie (mowie o siedziskach z tyłu, z przodu jest ok, chodź jak na klasę D i to niby premium to mogłoby być lepiej). Podsumowując, te auto byłoby dobrym autem gdyby: miało więcej miejsca z tyłu, kosztowało o 1/3 mniej i oczywiście silnik 2.0 HDi a nie 1.6 Puretech
Jak na moc deklarowaną, moc bardzo słaba. Spalanie przy normalnym użytkowaniu jak w dieslu.
Skrzynia nie jest super płynna, zwłaszcza podczas trzymania gazu w podłodze skrzynia drży, szarpie, przedłuża jakby zmieniała biegi na dwa albo trzy razy.
Auto nie prowadzi się najlepiej, podczas dynamicznej jazdy podsterowne. Hybryda - nie krytykuje rozumiem.
Ogólnie jest ok, najbardziej denerwuje mnie mała kierownica. Przy optymalnym dla mnie ustawieniu zasłania mi zegary.
Ilość miejsca z tyłu to jakaś katastrofa.
Cena z kosmosu.
Przy przebiegu 50 tyś był problem z rozrządem, który po długich bataliach ASO zrobiło we własnym zakresie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika Hybrid 225 PHEV 225KM 165kW [l/100km]

Peugeot 508 II SW PHEV