Lista ocen Peugeot 508 II SW (14) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Brunon
SW 2.0 BlueHDi 160KM 118kW
8 biegowy automat jest dobrze zgrany z motorem. Skrzynia zmienia biegi szybko, bez szarpania, a obecność 8 biegu sprawia, że przy prędkościach 150km/h mamy raptem ok. 2 tys ob/min co wpływa na plus przy spalaniu. Jedną gwiazdkę odejmuję za czasem zbyt długie przeciąganie na wysokich obrotach przy włączonym aktywnym tempomacie.
~Janek
SW 1.6 PureTech 225KM 165kW
Aisin, nie powinien się psuć i tyle jeśli chodzi o zalety. Ma niestety małego laga, nie jest on wielki jak to niektórzy piszą, ale jest. Mi to nie przeszkadza i na pewno nie stwarza niebezpieczeństwa, bo to nie jest ogromny lag, na poziomie skrzyń automatycznych sprzed 10 lat, więc akceptowalny.
~FunFra
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
Dla mnie OK. Skrzynia nie szarpie, bardzo płynnie zmienia biegi. Ludzie narzekają na laga skrzyni przy ruszaniu w trybie innym niż sportowy, ale ja tego nie dostrzegam. Jeździłem nawet dla porównanie BMW z tą samą skrzynią (innym programem) i nie widziałem żadnej róznicy.
~Rafał
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
Od kilku lat jeżdżę tylko automatami głównie hydrauliki ostatnie auto z DSG. EAT8 jest świetna. Pracuje bardzo dobrze, szybko i łatwo można się jej nauczyć żeby wrzucała bieg taki jaki chce.
~Radosław
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
Dziwne przełożenia przy jeździe miejskiej, w umiarkowanym korku. Potrafi szarpnąć przy nagłej zmianie biegu, ze względu na 8 krótkich przełożeń co chwilę zmienia z 2 na 3, 3/4 itd.
~peugeot 508
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
raczej bez zastrzeżeń, jak potrzeba to kreci do czerwonego pola.ładnie zmienia biegi-praktycznie niezuważalnie
~quasimodo
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
Tak jak w przypadku silnika - lubi spokojną jazdę. Przy agresywnej trochę gubi się przy redukcjach.
~Miodek
SW 1.6 PureTech 225KM 165kW
Działa doskonale, nie jest to sportowa skrzynia, nie ma tutaj wodotrysków ale jest dobra.
~Wojt
SW 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Wolna przy ruszaniu, przeciągająca w trybie sport, brak "żeglowania w trybie normal".
~Mariusz
SW 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Nowa hydrokinetyczna EAT8 zmienia biegi niezauważalnie. Czasami wolno reaguje na ręczne wymuszenie łopatkami
Peugeot 508 II SW