Ocena kierowcy - Peugeot 508 II SW

Radosław, 4 lata temu
Silnik 1.6 PureTech 180KM 132kW
Rok produkcji 2019
Peugeot 508 II SW 1.6 PureTech 180KM 132kW 2018-2023 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo przyjemnie się prowadzi, nie czuć wysokich prędkości, podobnie jak w segmencie E i F.
Przeniesienie napędu : jak dla mnie dziwne zachowanie automatu (ale to moja subiektywna opinia, po prostu jestem przyzwyczajony do innych przełożeń i trybów).
Samochód dobrze się prezentuje, nie wygląda jak typowy Peugeot. Pierwsze skojarzenie gdy go zobaczyłem, to Passat CC /Arteon lub Dodge Charger po faceliftingu.
Podstawowa wersja 180 KM wystarcza do komfortowej jazdy, ale nie zapewni wyższych wrażeń. Takie dadzą dopiero mocniejsze silniki.
Dziwne przełożenia przy jeździe miejskiej, w umiarkowanym korku. Potrafi szarpnąć przy nagłej zmianie biegu, ze względu na 8 krótkich przełożeń co chwilę zmienia z 2 na 3, 3/4 itd.
4 tryby jazdy, w zupełności wystarczą na tę klasę samochodu. Irytujący jak dla mnie jest system Auto Start/Stop, który załącza się za każdym razem po uruchomieniu auta, można go wyłączyć. Powoduje on gaśnięcie silnika na postoju, ale również przy staniu w korku, a nawet na światłach, i automatycznie odpala kiedy puścimy hamulec. Nie lubiłem tego i zawsze wyłączałem ten tryb, jednak potrafił się po jakimś czasie załączyć mimo to.
Najlepszy element tego samochodu. Pierwsze wrażenie jak najbardziej Ok, drugie i trzecie tak samo. Jak na segment D bardzo się wyróżnia, dlatego bardziej zaliczyłbym do E.
To akurat słaby punkt. Przednie słupki bardzo szerokie i mocno pochylone, lusterko wsteczne małe i zastawiające przednią szybę. Mam nadzieję, że szybki facelifting to poprawi.
Całkiem niezła, chociaż kierownica jest dosyć mała i lekka, ja akurat wolę bardziej masywne. Zastawia też manetki, które mogłyby być nieco dłuższe.
Nie wiem jak ogrzewanie, bo nie użytkowałem auta zimą, chociaż zapewne bardzo dobre. Jednak klima chłodzi tylko przy umiarkowanych upałach. Kiedy na zewnątrz robi się ponad 30 stopni, świeci słońce i samochód stoi w nagrzanym miejscu, to powietrze nawet na maxa jest tylko letnie. W amerykańskich samochodach z poprzedniej dekady, którymi jeździłem, była znacznie bardziej wydajna, można było zmarznąć. Tutaj udaje się to tylko przy mniejszym słońcu.
Z przodu na pewno wystarczająca (mam 187 cm wzrostu i nie narzekam). Z tyłu nie siedziałem, ale wydaje się, że jest trochę ciasno.
Jak dla mnie bardzo dobre (miałem porównanie z samochodami segmentów D, E, I). O ile ktoś nie przesiądzie się z samochodu luksusowego, to nie powinien narzekać.
Niskie jak na to, co oferuje auto i jak wygląda. Przy prędkości autostradowej 140 km/h około 2200-2300 RPM.
Hmm, myślę ze 130 tys. to sporo w porównaniu z konkurencją. Raczej nie wróżę wysokiej sprzedaży. Gdyby był o 10-12 cm dłuższy i miał mocniejsze silniki, to ok, ale tak...
Nie zauważyłem, za krótko go użytkowałem.
Nie stwierdzono.
Peugeot 508 II SW