Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan

Tadeusz, 10 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Peugeot 508 I Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny, elastyczny, a przy tym cichy i bardzo oszczędny
Byłoby doskonale, gdyby nie te kilka negatywów, nad którymi należałoby się \"pochylić\" przy ew. faceliftingu. Ogólnie samochód sprawia bardzo pozytywne wrażenie, jest ciekawie zaprojektowny, może się podobać, a przy tym zapewnia dużą radość z jazdy i jest oszczędny.
Mam zamontowany (w uzgodnieniu z ASO) moduł wzmacniający, który podwyższył moc do ok 170 KM. Polecam takie rozwiązanie, silink b. dynamiczny, elastyczny,b.dobra kultura pracy, a przy tym niezwykle oszczędny.
Czasami mam problem z wrzuceniem 6-tki, skok lewarka mógłby być moim zdaniem ciut krótszy, ale ogólnie jest ok.
Zaskakująco twarde zawieszenie, zwłaszcza na felgach 17 cali, co na naszych \"pięknych i gładkich drogach\" niestety spodziewanego \"francuskiego\" komfortu nie zapewnia. układ kierowniczy bez zastrzeżeń - auto prowadzi się b. pewnie, także na krętych drogach. Niestety, zimą zawieszenie \"zamarzło\", trzeszczenie, pukanie, dobijanie jak w 20-letnim Polonezie. Teraz, po odpowiednim przesmarowaniu w serwisie wszystko wróciło do normy.
Nie ma się do czego przyczepić, jak zwykle trochę przeszkadzają słupki przednie, do tyłu trochę mała szyba, przy parkowaniu b. pomocne są czujniki (przód, tył)
Trochę za dużo przełączników, zwłaszcza na kierownicy, zbyt dużo, moim zdaniem, możliwości sterowania funkcjami z różnych miejsc może rozpraszać kierowcę. Z kolei zbyt mało schowków, niepraktyczny i zbyt mały schowek w podłokietniku, niezbyt fortunnie umiejscowione i schowane: wyłącznik ESP i regulator wysokości świateł. Niezła pozycja za kierownicą, wygodne fotele i fajna kierownica
Tutaj bez zastrzeżeń, zarówno latem, jak też zimą \"klimat\" w kabinie jest odpowiedni, zapewnia dopowiedni komfort dla wszystkich pasażerów.
Miejsca i z przodu i z tyłu jest wystarczająco do wygodnego podróżowania. Bagażnik również pakowny i ustawny, oczywiście jak na sedana. Trochę wysoki próg załadunku, ale ten model w ogóle ma wysoki i masywny \"tyłek\".
Silnik, jak na diesla bardzo dobrze wyciszony, trochę słychać przy większych prędkościach szumy z zewnątrz, ale winne tu są chyba uszczelki drzwiowe.
Ceny przeglądów do zaakceptowania, zużycie paliwa, jak wspomniałem wcześniej, bardzo niskie, jak na gabaryty samochodu i jego osiągi. Tak na marginesie, komputer pokładowy zaniża średnie spalanie o ok. 0,6-0,7 l.
Kupiłem \"demo\" od dealera, z małym przebiegiem, za to z dużym rabatem, jestem więc usatysfakcjonowany. W porównaniu z konkurencją niemiecko - japońską cena b. dobra.
Zbyt mały przebieg, żeby wiarygodnie ocenić. Denerwuje woda wlewająca się do bagażnika po otwarciu klapy, wpadka z trzeszczeniem zawieszenia w zimę, ostatnio wymiana (profilaktycznie) modułu ładowania akumulatora w ramach akcji serwisowej.
Poważnych usterek, póki co nie było i mam nadzieję, że nie będzie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]

6,2