Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan

jarek, 7 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Rok produkcji 2011
Peugeot 508 I Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto,jeżdżę nim dobre półtorej roku zrobiłem 70000 km,autko praktycznie bezawaryjne.Bardzo dobrze się prowadzi,jest troszkę twardo,ale też jeżdżę na osiemnastkach,235/45. Poruszam się głównie po niemieckich autostradach,gdzie na jednym baku pokonuję ok.1200 km. Jakość materiałów we wnętrzu na dosyć wysokim poziomie chociaż razi łuszcząca się farba z uchwytów na drzwiach.Fajnie podświetlone wnętrze i kokpit,przy jeździe autostradowej świetnie się sprawdza wyświetlacz head-up.Auto godne polecenia. Miałem do wyboru passata b7 i bmw serii 3,ale po jazdach próbnych zdecydowanie wygrała 508-ka
Silnik rewelacja chociaż mógłby wydawać troszkę przyjemniejsze odgłosy w momencie uruchamiania auta po długim postoju na mrozie.Niewiele pali i jest jeszcze jeden mały minusik o którym napiszę niżej.
Sześciobiegowy automat z łopatkami przy kierownicy,funkcją manual,sport i śnieg w normalnym ustawieniu drive trochę zamula,ale gdy musimy szybko przyspieszyć można zredukować łopatką albo wcisnąć guzik "s".
Doskonale z małym minusem za sztywność zawieszenia.
Prawy słupek b trochę przeszkadza
Przydałoby się więcej schowków,reszta bez zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń
Jeszcze nikt nie skarżył się na ciasnotę.
Do 150 km/h ok, powyżej tej prędkości mogłoby być trochę ciszej.
Jak narazie praktycznie tylko paliwo,olej,płyny,klocki
Tutaj się trochę zdenerwowałem właśnie wczoraj przy rutynowej kontroli poziomu oleju, drugi raz na przestrzeni roku ułamała mi się końcówka bagnetu,za pierwszym razem wpadłem w panikę i zdejmowałem miskę, spuszczałem praktycznie świeży olej,ale zobaczyłem że niema praktycznie takiej możliwości żeby coś się uszkodziło dlatego teraz poczekam z tym do wymiany oleju.
Tutaj bez zastrzeżeń

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 163KM 120kW [l/100km]