Ocena kierowcy - Peugeot 508 I SW Facelifting

qlka377, 7 lat temu
Silnik 2.0 HDi 160KM 118kW
Rok produkcji 2014
Peugeot 508 I SW Facelifting 2.0 HDi 160KM 118kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trochę bałem się przesiadki z pneumatyki Citroena C5 na tradycyjne zawieszenie i tutaj bardzo miłe zaskoczenie zawieszenie 508 jest po prostu genialne.
Samochód wykonany z ogromną starannością, ergonomia na akceptowalnym poziomie. Niestety 508 posiada kilka irytujących wad np. brak miejsca na odłożenie telefonu, klapa bagażnika w deszczowe dni po jej otwarciu trzeba uciekać żeby nie zostać oblanym wodą z błotem. Pomimo tego auto bardzo miło zaskakuje i daje dużo radości. Mogę go polecić każdemu z czystym sumieniem. Dodatkowo na potwierdzenie moich słów mogę powiedzieć że wszyscy znajomi którzy oglądali ten samochód byli bardzo mocno zaskoczeni że to jest Peugeot w bardzo pozytywny sposób.
Żwawy na każdym biegu, jazda tym samochodem pomimo jego wagi i rozmiarów może dać naprawdę dużo radości. Z drugiej strony gdy będziemy obchodzi się z nim delikatnie odwdzięczy się nam niskim skalaniem (jak na duże kombi). W moim przypadku jazdy głównie miejskiej spalanie jest na poziomie 7,6 l/100
Skrzynia tego samochodu chodzi dość precyzyjnie nie spotkałem się jeszcze z sytuacją żeby pomylić biegi i lub nie trafić ten bieg który bym chciał. Skok dźwigni zmiany biegów jest jak dla mnie w sam raz. Dobór długości biegów jest zadowalający zarówno w mieście jak i na trasie.
Auto prowadzi się bardzo dobrze i nie mogę się zgodzić z opiniami o jago słabej zwrotności pamiętajmy że ma on prawie 5 m długości więc w miejscu nie zawróci. Poza tym jeździ się bardzo przyjemnie i komfortowo nawet na "polskich drogach"
Pomimo dość dużej przedniej szyby słupki przednie ograniczają widoczność głównie na skrzyżowaniach trzeba się wychylić żeby zobaczyć czy nie stoi ktoś na przejściu może wynika to z mojego wzrostu :) poza tym duże lusterka dają raczej dobry ogląd na sytuację dookoła samochodu. Kamera cofania już przy szarówce pokazuje czarną plamę myślę że w obecnych czasach można było zrobić dużo lepszą optykę. Na duży plus zasługują reflektory FullLed powiem szczerze, że nie spodziewałem się aż tak dobrego efektu jazda nocna nawet przy paskudnej widoczności to już nie problem.
Po zajęciu miejsca za kierownicą ilość przycisków może nico przerażać natomiast po przeczytaniu instrukcji i ok tygodniu jazdy w korkach przyciski zaczynają się układać w "logiczną francuską" całość. Przyciski na kierownicy można by pozamieniać miejscami wtedy byłaby bajka ale i tak nie jest źle można się do nich przyzwyczaić, chociaż początki mogą być niestety trudne.
Trudno mi się wypowiadać bo jeżdżę na razie tylko miesiąc więc nie miałem dużej możliwości testowania. Generalnie mam ustawioną stałą temperaturę oraz włączony tryb auto i nie mam potrzeby tego zmieniać ani niczego regulować więc chyba jest dobrze.
Może wynika to z mojego wzrostu czyli 170 cm ale uważam że miejsca jest naprawdę sporo. Pozytywnie zaskoczyła mnie przestrzeń na tylnej kanapie jest go widzialnie więcej w porównaniu z moim poprzednim też nie małym samochodem czyli C5 kombi a to dobrze. Dużo gorzej jest jeżeli chodzi o schowki tutaj Francuzi których zawsze stawiałem za wzór mocno mnie rozczarowali.
Podróżowanie tym samochodem to naprawdę wielka przyjemność po zamknięciu drzwi mamy wrażenie jakbyśmy byli w kapsule i nawet przy prędkościach 160-180 km/h można swobodnie rozmawiać z pasażerami. Także wielki plus dla francuzów dodatkowo wyciszenie wnętrza w połączeniu z audio JBL daje niezapomniane wrażenia.
Tutaj się nie wypowiadam ponieważ jeżdżę dopiero miesiąc a auto jest po przeglądzie 2 letnim i jest na gwarancji. Więc może trochę na wyrost ale dam 4.
Kupiłem 2 letnią 508 z przebiegiem 25 tys km za niecałe 100 tys zł wiec uważam że klasa tego samochodu w porównaniu z jego ceną jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie.
Na razie nie stwierdziłem.
Na razie nie stwierdziłem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 160KM 118kW [l/100km]

7,2