Ocena kierowcy - Peugeot 607

Peugeot 607 2.2, 14 lat temu
Silnik 2.2 HDi 133KM 98kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 607 2.2 HDi 133KM 98kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie ponieważ tym autkiem poprostu się płynie po drodze , nieczuć nieróności , oraz silnik myslalem ze będzie mułowaty , no ale tu pozytywne zdziwienie wiadomo że nie jest to 3.0d, ale do charakteru auta pasuje. Kupiłbym jeszcze raz ale też 2.2hdi lecz 170km , ale narazie niezmienam niedługo będzie założony chip na 170km zwiększający moment obrotowy i moc co da miły efekt i dużo Nm czyli wciśnięcie w fotel.:D pozdrawiam i niechialem obrazić posiadaczy innych marek poprostu takei są moje odczucia każde auto ma inne dobre i złe strony jedne wykonczenie drugie komfort a trzecie znowu co innego. Tu zaletą jest komfort podróżowania
Według mnie jest to wspaniałe autko ponieważ można za przyzwoitą cenę kupić duże wygodne autko i czuć komfort z podróżowania, a nie płacimy za markę tak jest niestety bo żeby znaleść inne auto tak wygodne to trzeba szukać w mercedesach,bmw ,audi które są droże zgodze się z tym że może lepiej wykonane , z lepszymi silnikami ale równie wygodne, jako przykład moge powiedzieć że jeździłem nową audi 6, bmw 7 i mercedesem s klasa i najwygodniej mi w 607 , każdy ma inne gusta,
Myślałem że będzie słabo a tu miłe zaskoczenie, dosyć duży moment obrotowy jak na taką pojemność, to duży plus, pozytywne wrażenia z jazdy, lecz mocy mogło by być troszkę więcej ale można zawsze załatwić chip na 170km, bardzo elastyczny na wysokich biegach też, tylko trzeba wiedzieć do ilu obrotów go kręcić jak sie rozpozna ten punkt to można żwawo smigać
Skrzynia biegów bez problemów mam manual niewiem jak automat tylko troszkę zadługi skok,ale biegi fajnie wchodzą
Myślałem że będzie strasznie bujać i miękki a tu miłe zaskoczenie , dobrze się prowadzi i niema dużych przechyłów przy większej prędkości
Bez zastrzeżeń ale przydają się czujniki parkowania
Na początku wydaje się że dużo przycisków lecz wszystko łatwe w obsłudze i ergonomiczne
Klima ładnie chłodzi lepiej niż w A6
Dosyć dużo miejsca jak na swoją klasę z tyłu troszkę więcej niż w audi A6, duże wygodne fotele przednie
Nie jest źle ale mogło by być ciut lepiej, przy dużych prędkościach troszke głośno mam na myśli prędkości od 180km/h tak to dosyć cicho miłym zaskoczeniem była cicha praca silnika w środku praktycznie niesłychać można zapomnieć że to dizel
I tutaj niema co bujać w obłokach jak niektórzy piszą że 6-7 l chyba jak jeżdza 40km/h, oczywiście na tempomacie można osiągnąć spalanie 5l mi się udało 4,8 ale to jest można powiedzieć spalanie chwilowe gdyż nikt niejezdzi tak wolno i patrzy tylko na spalanie przy normalnej jezdzie od 8 do 12l Przy mojej jeździe głównie 10l średnio bo wiadomo chwilowe może być i 20, ale niema co się dziwić duże auto a silnik 2,2 musi ciągnąć troche masy a na powietrze jeździł niebędzie
Fajne i komfortowe auto za dobrą cenę dostępne dla przeciętnego człowieka nie musimy zarabiać milionów żeby chociaż trochę poczuć wygody
Nie bardzo mogę się tu wypowiedzieć gdyż auto mam tylko od roku ale jak do tej pory ani jednej usterki . A to co niektórzy piszą że same problemy maja i że się ciągle psuje to albo go nie mają i najeżdżają bo zazdroszczą ;p ,albo poprostu jak dbają tak mają, chociaż różnie to bywa czasem nowe auta się psują ale jak dotąd ja nie miałem żadnych usterek a przejechane 160tyś auto ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi 133KM 98kW [l/100km]

7,3