Ocena kierowcy - Peugeot 807 Minivan

Adrian, 8 lat temu
Silnik 2.0 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 807 Minivan 2.0 16V 136KM 100kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Z auta jestem zadowolony. Miał być duży i przestronny i taki jest. Idealny na długie trasy ale fatalny do miasta. Trzeba brać duuuużą poprawkę na wyjeżdzanie z miejsca parkingowego (można zawadzić o inne auto) i na wjeżdzanie w zakręty (na pewno wiele razy zawadzicie o krawężnik). W większość pustych miejsc na ulicy się nie zmieści tj. albo się nie złamie do zakrętu, albo będzie wystawać połową długości na ulicę.
Gdyby tyle nie kopcił (w mieście 14 trzeba wlać, w trasie 8 przy 100 km/h) to byłoby super. Dynamika ujdzie. Do dynamicznego wyprzedzania się nie nadaje, szczególnie jak jest kilka osób w środku. Z przyczyn mi nieznanych potrafi się przydusić na niższych obrotach - coś jak turbo-dziura tylko bez turbo :-)
Pływa. Chyba tak jak w każdym Peugeocie. Ja chyba kupiłem od właściciela który dużo jeździł po mieście bo przy przebiegu 180k skrzynia biegów wyje jak dzika na 1 i 2 biegu. Podejrzewam, że często ruszał ze świateł i łożyska już wysłużone.
Delikatny. W miarę dobrze radzi sobie z nierównościami, ale niestety pełen komfort jest tylko na dobrych nawierzchniach. Ponieważ auto jest wysokie, na ostrych zakrętach buja nadwoziem na boki.
Widać wszystko, jak przejeżdza się obok autobusu, można czytać gazete razem z pasażerami. Pozycja za kierownicą na wysokość taka jak w Q7.
Wszystko czytelne i logiczne. Jeden tylko minus za fakt, że korzystanie z nawigacji wymaga płyty w czytniku.
B. szybko się nagrzewa (to na plus). W zimę nie zamarzniecie. Przy dmuchawie na 2 biegu (to auto ma 8 'listków' ale liczę co dwa) Nic nie paruje. Do jazdy z 3 lub 4 osobami, niezbędna wentylacja na 3 biegu żeby dało się oddychać. Minus - wentylacja nie działa bez silnika (what?).
Gigantyczna :-) W zasadzie to wszystko co można powiedzieć. Duży plus za powierzchnie. Można przechodzić z pierszego rzędu do drugiego bo podłoga jest całkowicie płaska między fotelem kierowcy a pasażera.
Ujdzie. Przy 120 km/h trzeba minimalnie podnosić głos, żeby pasażerowie z tyłu słyszeli.
Jak na ten rozmiar - ujdzie. Silnik pożera duże ilości paliwa a części nie należą do najtańszych. I co jest dziwne, są w 'pakietach' tzn np. nie da się wymienić samych przegubów, tylko trzeba wymienić całą pół-oś.
No i tutaj tak pół na pół. Ja kupiłem go w miare tanio (razem z pierwszymi naprawami wyszło ~35k) więc wg. mnie cena jakość w tym przypadku wypada nieźle. Jednak jak ktoś by chciał kupić nowy (~135k) to radzę mu się poważnie zastanowić.
Lampki wewnątrz czasami świecą się jak chcą (np. tylko przednia, czasami wszystkie, czasami tylko tylna). Po dużych mrozach drzwi (mam elektryczne) otwierają się razem, gdy chce otworzyć tylko jedne.
Tempomat potrafi się popsuć, podobnie jak ogranicznik prędkości a potem sam naprawić (?). Przy dużych upałach - wyświetla się uszkodzenie jakiegoś czujnika - po wystygnięciu samo się naprawiło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 136KM 100kW [l/100km]

9,4