Lista ocen Peugeot 807 (62) - Silnik

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~smolar
Minivan 2.0 HDi 107KM 79kW
Doskonale to przy tym silniku ale po chiptunningu za jedyne 1000zł dostałem dodatkowe kilkadziesiąt koników i naprawdę można już tym jeździć nawet w mieście.Miałem 109 KM a okazało sie ,że po 5 latach silnik \"zgubił\" 7KM ale powidzieli mi fachowcy od chipa,że w tych śilnikach tak się zdarza.Teraz mam 127KM i jest bardzo przyzwoicie.Zużycie ropy zmalało o 0,5 l/100km (w mieście) a auto jest żwawe i czasami się nawet pościgam na mieście;)....
~Ja
Minivan 2.0 16V 143KM 105kW
Wolnossąca jednostka z serii EW. Jeden z ostatnich "pancernych" silników bez udziwnień. Doskonały do zasilania LPG. Lubi się zepsuć: wariator zmiennych faz rozrządu (tylko w silniku 140 KM, w 136 KM nie występuje), Pomimo przebiegu 280 ty. km nie widać oznak zużycia. Pracuje miękko i cicho. Niestety przez specyficzną zabudowę dostęp do silnika jest fatalny
~Adrian
Minivan 2.0 16V 136KM 100kW
Gdyby tyle nie kopcił (w mieście 14 trzeba wlać, w trasie 8 przy 100 km/h) to byłoby super. Dynamika ujdzie. Do dynamicznego wyprzedzania się nie nadaje, szczególnie jak jest kilka osób w środku. Z przyczyn mi nieznanych potrafi się przydusić na niższych obrotach - coś jak turbo-dziura tylko bez turbo :-)
~ WitekS. GG3558089
Minivan 2.2 16V 158KM 116kW
wysokie zużycie oleju, silnik elastyczny, przy ostrzejszej jeżdzie wymaga obrotów 2,5-3,5 tyś, jest wyważony, biegi dobrze zestrojone, przy większym obciążeniu wymaga redukcji biegów przy wyprzedzaniu, nie daje wibracji, 2,2l i 170 km nie daje poszaleć ale wystarcza do dynamicznej jazdy
~Cezary
Tepee 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Bardzo dobry - zresztą może zmartwię przeciwników aut na F, ten sam silnik jest w Galaxy i S-max (w końcu skończyły się problemy z dieslami w Fordzie ) jak i wielu innych markach i nie ma z nim problemów (choć są niektórzy że wszystko potrafią zepsuć zbytnio oszczędzając)
~szymon
Minivan 2.0 HDi 120KM 88kW
Najlepszy silnik w tym samochodzie i do tego bez FAP Silnik bardzo elastyczny w każdym przediale obrotów, przy wyprzedzaniu nie trzeba się zastanawiać czy wystarczy miejsca. Silnik daje przyjemność z jazdy i potrafi wciskać w fotele mimo masy pojazdu przy okazji mając spokój z FAP.
~Marcin
Tepee 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
163KM nawet przy tej masie jest w pełni wystarczające do płynnego przyspieszania. Wyprzedzanie w trasie nie sprawia kłopotu. Moment obrotowy – nie ma różnicy czy jade sam czy za całą rodziną i chomikiem z bagażnikiem wyładowanym sprzętem turystycznym.
~Grzegorz K.
Minivan 2.2 HDi 128KM 94kW
Baaardzo podoba mi się ten silnik, bez porównania ze słabą benzynówką z poprzedniego peugeota. Przyspieszenie na 3 i 4 biegu b.dobre, wyprzedzanie to czysta przyjemność. Stosunkowo cichy, ładnie słychać kiedy załącza się turbina.
~Stach
Tepee 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
136 KM to niewiele, ale skrzynia jest tak zestrojona, że po mieście jeździ się fajnie. Gorzej z wyprzedzaniem na trasie. Samochód jednak się trochę zbiera, zatem żadnych szaleństw w tym względzie.

Usterki Peugeot 807

Peugeot 807 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~dareksz604146@orange.pl
Minivan 2.0 HDi 107KM 79kW
Silnik pracuje bardzo dobrze jest naprawdę ekonomiczny do masy pojazdu. Ma jednak jedną małą wadę jak dla mnie. Jest za słaby do tego samochodu. Wystarczy jedynie na rodzinną jazdę bez zbytnich szaleństw.