Ocena kierowcy - Porsche Cayenne II SUV Facelifting

Dozamet, 8 lat temu
Silnik 3.0 E-Hybrid 416KM 306kW
Rok produkcji 2015
Porsche Cayenne II SUV Facelifting 3.0 E-Hybrid 416KM 306kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Karoseria : Tak naprawdę to nic mnie pozytywnie nie zaskoczyło w tym samochodzie , jestem zdecydowanie rozczarowany , myślałem ,że marka Porsche to dobre samochody . Na pewno jest to pierwszy i ostatni samochód tej marki . Może miałem pecha trafić na tę fatalną hybrydę ?
Samochód o pięknych kształtach , wnętrze jakościowo premium , jednak brak menu w języku polskim ,co nie jest dopuszczalne , brak możliwości otwarcia klapy bagażnika ruchem nogi , niezbyt intuicyjne sterowanie multimediami , brak prędkościomierza , są tylko malutkie cyferki pokazujące prędkość , brak haed-up , średniej klasy nawigacja .
Jeśli chodzi o silnik spalinowy , dziwnie reaguje na pedał gazu , tylko gwałtowne dodanie gazu tzw. "do dechy" powoduje reakcję , dziwnie ospały . Jazda na silniku elektrycznym ciekawa ,lecz o małym zasięgu . Porsche deklaruje 35km , mnie udało się dojechać przy niskiej prędkości 20 km .Każde zdjęcie nogi z gazu powoduje ,że silnik gaśnie ,(mocno denerwuje) kiedy ponownie dotyka się gazu silnik się uruchamia i przez chwilę brak mocy ! Nie tak wyobrażałem sobie jazdę samochodem 416 km .
Skrzynia biegów ,działa perfekcyjnie ,właściwie nie wiadomo kiedy biegi są zmieniane . Jednak nie podoba mnie się jej uruchamianie w kabinie , drążek trzeba mocno przesuwać kilka stopni w dół jak w starych automatach .
To chyba najmocniejsza strona samochodu , idealne zawieszenie pneumatyczne doskonale tłumi nierówności na drodze . Samochód prowadzi się doskonale , trzyma się drogi jak przyklejone i świetnie wprowadza się go w zakręty .
Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra , trochę gorzej do tyłu , ale też nie jest źle
Nie jest tak perfekcyjna jak w BMW X5 , ale również jest na bardzo przyzwoitym poziomie .
Na razie miałem możliwość korzystać tylko z ogrzewania ,ale to prawdziwy dramat ,może dlatego ,że to hybryda . Kiedy następuje wyłączenie silnika spalinowego ,a to zdarza się bardzo często (wbrew mojej woli) zaczyna wiać zimne powietrze ! Nie jest to zbyt miłe uczucie ,dobrze ,że siedzenia są podgrzewane . W plecy i tyłek ciepło ,ale resztę owiewa zimno .
Zarówno z przodu jak i z tyłu dużo miejsca , nawet dla wysokich osób .Fotele przednie regulują się w 18 miejscach . Fotele tylne dobrze wyprofilowane , można przesuwać i do przodu i tyłu oraz delikatnie rozkładać .
W moim samochodzie nie ma podwójnych szyb , przy większych prędkościach słychać szum powietrza .
Jeszcze nie miałem okazji serwisować samochodu , ale z tego co mi powiedział sprzedawca w ASO ,za wymianę oleju i filtrów trzeba będzie zapłacić ok.4800zł
Jakość samochodu jest na bardzo wysokim poziomie , jednak fatalny napęd hybrydowy ,psuje cały szacunek do Porsche . Po za tym w Porsche nie występuje wiele bardzo przydatnych dodatków . Dla mnie jednak skandalem jest brak polskiego menu . Widać jak Porsche podchodzi do klientów w Polsce !
Samochód jest prawie nowy nie miał do tej pory żadnych usterek.
J.W.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 E-Hybrid 416KM 306kW [l/100km]