Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover Facelifting

piortek, 5 lat temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2018
Renault Captur I Crossover Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : No jest ładny!
Dość pojemne i wygodne autko. Samochód używałem przez 2 dni, zrobiłem nim ok 500km i mam porównanie do innych. Samochód wygodny, trochę słychać wyboje, silnik 0.9 wystarczający na miasto, traci na dynamice w trasie, ale nawet daje rade. Środek plastikowy, na szczęście nic nie skrzypi! Podróżowaliśmy w 4 osoby dorosłe+dzieciak na prawdę ten samochodzik dawał rady! Powiem tak, moja żona jeździ obecnie Mito 1.4T, ale powiedziała, że na ten samochód mogła by zmienić :D.
Ciut za słaby, jednak turbina daje dość mocny zastrzyk momentu i odczucia są lepsze niż w wolnossącym 1.4. Po mieście daje rade, w trasie, przy mocnym wyprzedzaniu - brakuje mu mocy, jednak do zwykłej jazdy wystarczy. Jeździ się lepiej niż wolnossącym 1.4 (porównując np. do astry III z silnikiem 1.4 90km). Bolączka tego silnika to drgania na wolnych no i dźwięk.. niestety to 3 cylindry. Srednie spalanie przy podróżach po Bułgarii ok 6,7l w 4 osoby.
Bez zastrzerzeń, brakuje 6, lecz jeżeli nie podróżujemy autostradami z zawrotnymi prędkościami, 5 wystarcza.
No jak to crossover, ciut buja, ostre serpentyny pokonywałem z wyraźną ostrożnością.
ładna :).
Do tyłu jest ciut gorzej, ale małe to i zwarte autko, więc manewrowanie bezproblemowe.
Wszytko łatwo znajdowalne. Intuicyjne bardzo.
Testowałem tylko klime - chłodzi nic dodać nic ująć - może tylko fajnie jak by ci z tyłu mieli dodatkowy nawiew.
Bardzo pozytywnie w środku - bagażnik maławy - ale to małe autko!
Jest naprawdę dobrze - nawet jadąc 140 nie czuje się tego
Mało pali -tyle mogę powiedzieć.
No cena nie jest mocną stroną tego plastikowego samochodu
Brak
Brak