Lista ocen Renault Captur I Crossover (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ania
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Nie jestem świeżo upieczonym kierowcą i od dnia zakupu tego auta, a kupiłam używany żeby nie stracić za dużo na wyjechaniu z salonu, myślałam jak jeździć ECO Capturkiem 0.9 TCe. Dziś jestem bardzo zadowolona z zakupu. Nie spodziewałem się takich możliwości w oszczędności na stacji paliwa. Mieszkam na obrzeżach miasta i pokonuję codziennie około 50km do pracy i z powrotem, więc zdecydowałam się na montaż instalacji LPG, teraz bez problemu...
~Tomasz
Crossover ENERGY dCi 90KM 66kW
Autem przejechałem już ponad 8 tys. km. Na początku korzystałem z trybu EKO, jednakże w tym trybie samochód zupełnie nie ma mocy a zatem aby poruszać się sprawnie trzeba było mocniej naciskać na pedał gazu... a i tak dynamika była mizerna. Większość jazd odbywa się w Krakowie czyli więcej się stoi niż jedzie. Na autostradzie w miarę oszczędnie jedzie się do 120 km/h. Powyżej tej prędkości zużycie sięga 7-8 l/100 km. Na trybie normalnym zużycie...
~B.
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Na razie jedynym kosztem stałym jest paliwo, dosyć dużo paliwa w stołecznym ruchu miejskim pali średnio 8.5 litra /100 km (bez trybu ECO i włączonego S&S) to trochę dużo. na ultrakrótkich trasach nawet 9.2 litrów /100km. W trasie przy oszczędnej przewidującej jeździe z prędkością ok. 100 km/h przy komplecie pasażerów i z bagażem ok. 5.9 litra/100 km powyżej 120 km/h spalanie rośnie skokowo. Nie używam trybów ECO i S&S, testowałem je...
~Michał Moś
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Skoro samochód jest taki, to myślę, że jedynym problemem mogą być koszty ewentualnych grubych napraw. Np. części, które zużywają się w trakcie traktowania samochodu po terenowemu. Auto jest bajecznie tanie jeśli chodzi o benzynę. Ubezpieczenie...też niedrogie. Zdążyłem się zorientować też, że opony zimowe też są z różnego przedziału cenowego.
~box65
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
W zależności od dynamiki jazdy spalanie zmienia się w bardzo szerokim zakresie. Przy spokojnej jeździe (nie włączam trybu ECO gdyż auto traci 50% dynamiki) można osiągnąć spalanie ponizej 6l/100km. Na autostradzie w zależności od prędkości 110 km/h - 6 l/100km, 120km/h - 7 l/100km a przy 140 nawet 10l/100km. Generalnie dobrze wyciszony.
~Andrzej
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Spalanie na poziomie 6,5 litra na 100 km jest wg mnie dość dobrym rezultatem. Nie testowałem z funkcją eko gdyż jak dla mnie zbyt ogranicza temperament auta. Mniemam, że spalanie z eko spadłoby poniżej 6 l ale gra nie warta świeczki (uważam, że to bardziej chwyt marketingowy niż użytkowy). Poza tym koszt serwisu na przyzwoitym poziomie.
~Robert
Crossover 1.5 Energy dCi 90KM 66kW
Na razie jest super. Oby tak dalej. Nie wiem że go mam (żona jeżdzi a ja zajmuje się obsługą) . Paliwko, płyny, oleje i codziennie bez marudzenia jeździ. Niskie spalanie, nie wiem że jest FAP. Ogólnie bez problemów eksploatacyjnych. Mało upierdliwe autko narazie. Takie lubię.
~Wiesiek
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Przeglady w Renault - 650 zł (były dwa). Spalanie średnio 5,5; może być niższe na płaskim i przy jeździe poniżej 90 km/h. Silnik z turbosprężarką żlopie powyżej 120 km/h. Przy długiej (300 km) jeździe na autostradzie z prędkościami 140-150 km/h - średnie spalanie - 7,3 l/100 km
~Wiktor
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Spalanie na trasie przy średniej80 - 90 km/h wyszło około 6 l natomiast w ruchu miejskim na podjazdach do pracy 3 km ponad 7 l. Porównując wcześniejsze swoje auta z silnikami benzynowymi wydaje się b. dobrym rezultatem przy automatycznej skrzyni i bez włązonego trybu Eco.
Dziennik kosztów dla Renault Captur I Crossover
5,7
7,3
~damiano2509
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Tutaj niestety nie jest łatwo. Nie jest to silnik, który sam z siebie będzie oszczędny. Jeśli chcemy, żeby tak było, sami musimy się do tego przyłożyć i wypracować odpowiedni styl jazdy - spokojny, Wtedy będzie spalał rozsądnie. W przeciwnym razie będzie spalał sporo więcej.
Renault Captur I Crossover