Lista ocen Renault Captur I Crossover (34) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał Moś
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Auto jest ciche. Na tyle ciche, że aby się zorientować, że silnik pracuje na postoju, trzeba zerknąć w obrotomierz. Można spokojnie porozmawiać. Jest też ciche z zewnątrz, a to ważne np. pod cmentarzem, gdzie np. głośny klekot diesla jest dźwiękiem "niekoniecznie pożądanym".
~damiano2509
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Silnik bardzo dobrze wyciszony, na niskich obrotach praktycznie niesłyszalny. Samochód również pozbawiony zbyt dużych szumów wewnętrznych, jeśli jedziemy do jakichś 120 km/h. Przy większych prędkościach robi się trochę za głośno, szczególnie, że silnik pracuje na ponad 3 tys. obrotów.
~andy32_pl
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Silnik brzmi inaczej niż w autach którymi poprzednio jeździłem. Nieco przypomina diesla. Nie jest to dźwięk uciążliwy. Wygłuszenie jest skuteczne zarówno przy niskich, jak i wyższych prędkościach. Pozwala na słuchanie przyzwoitego zestawu audio będącego na wyposażeniu.
~Robert
Crossover 1.5 Energy dCi 90KM 66kW
Daje 4 gwiazdki bo auto tej klasy i w dieslu toniczego dobrego nie oczekiwałem... A tu zaskoczenie. Gdy sie silnik rozgrzeje jest miło. A i prędkości przelotowe 120-140 nie są męką. Spodziewałem się dużo głośniejszej kabiny.
~Michał Moś
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Jak na SUV-a to nieźle. Samochód jest cichy zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Ale ta marka z tego słynęła chyba dość dawno. Oczywiście, robi się minimalnie głośniej jak włączy się turbo i kompresor, ale to chyba normalne.
~Wiktor
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Captur z silnikiem 1.2 benzyna jest dość cichy i estetycznie pracuje. W wewnątrz praktycznie go nie słychcać chyba że przyspieszaamy a skrzynia schodzi na biegi niżej i podkręca obroty silnika.
~MORSZCZACHA
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
W miarę przyzwoite , ale zimny silnik trzepie się niesamowicie ( 3 cylindry dają o sobie znać) Aktualizacja 2019 : odgłos pracujących piór wycieraczek -zbyt głośny i denerwujący dźwięk .
~Tomasz
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Auto zwłaszcza przy wchodzeniu na wyższe obroty jest słychać mi to nie przeszkadza lecz żona uważa to za minus Captura. Mimo silna 3 cylindrowego jest wg mnie dobrze wyważony i nie czuć jego drgań.
~kozlowskito
Crossover 1.5 Energy dCi 90KM 66kW
Jak pisałem wcześniej, zimny 1,5DCI + sprężarka to zdecydowanie za dużo decybeli, chociaż latem lub po rozgrzaniu najfajniej pracujący diesel jakiego znam (jeździłem 6 lub 7)
Dziennik kosztów dla Renault Captur I Crossover
5,7
7,3
~Mateusz
Crossover 1.2 ENERGY TCe 118KM 87kW
Auto ciche i przy prędkościach ponad 120 km/h jest dobrze wyciszone i nie dobiegają z zewnątrz wieksze szumy i odgłosy. Silnik racuje ciecho ale to benzyna więc chyba standard.
Renault Captur I Crossover