Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover

Andrzej, 8 lat temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2014
Renault Captur I Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Auto bardzo dobre pod niemal każdym względem. Silnik TCe 90 KM w zupełności wystarcza do normalnej jazdy zarówno w ruchu miejskim jak i w trasie. Wyższe zawieszenie i dobre jego zestrojenie powodują, że i po polnych i leśnych drogach nieźle sobie radzi. Wystarczająco miejsca dla 4 osób (5 osób już się męczy). Silnik ekonomiczny (mi średnie spalanie wychodzi na poziomie 6,4 - 6,8 l) dobrze zscynchronizowane ze skrzynią biegów. System media nav spełnia swoją rolę - dobrze ściąga fale radiowe, szybko łączy się ze smartfonem, nawigacja dokładna. Wspomaganie kierownicy rewelacyjne - odczuwam, że samo dostosowuje się do warunków. Ogólnie po 2 latach użytkowania i ponad 30.000 km jestem b. zadowolony. Jednego czego mogę się czepić, to może zbyt słabo wyciszony silnik - wchodząc w wyższe obroty słychać dość głośną pracę. Poza tym auto godne uwagi - polecam.
Po ponad 30.000 km z autem nic się nie dzieje. Silnik 90 KM w zupełności wystarczający do wielkości auta dla osób ceniących sobie spokojną i ekonomiczną jazdę.
Skrzynia biegów bardzo dobrze spasowana z silnikiem. Biegi dość krótkie co dla mnie jest dużą zaletą bez konieczności wachlowania. Dość elastyczna bez problemów z ruszaniem na 2.
Auto bardzo dobrze trzyma się drogi i wbrew pozorom nie przechyla się na boki na zakrętach. Komfort jazdy bardzo dobry, dobrze wybiera nierówności i jest ciche. Ogólnie bardzo przyjemne odczucia.
Widoczność do przodu i na boki dobra, gorzej z tyłu. Dość mała tylna szyba i małe boczne tylne okienka przy dość grubych słupkach mogą utrudniać widoczność do tyłu. Dobrym rozwiązaniem jest doposażenie w czujniki parkowania a już najlepiej w kamerę.
Auto wyróżniające się opływowymi kształtami co też wg mnie powoduje, że nie słychać odgłosów powietrza przy większych prędkość. Jak na swoją wielkość z zewnątrz wydaje się mniejsze niż jest w rzeczywistości.
Silnik benzynowy sprawia, że auto nagrzewa się szybko a klimatyzacja (w mojej wersji manulana) spełnia swoją rolę w upalne, jak i usuwając zaparowane szyby. Ogólnie bardzo dobra przy uwadze na dbałość o czystość filtra powietrza.
Podróż Capturem w moim przypadku 4 osób jest komfortowa. 4 osoby dorosłe i 2 dzieci w wieku 14 i 9 lat. Jedynie aby wysunąć przedni schowek pasażer musi pomanewerować nogami aby odsunąć ogromną jak na schowek szufladę.
Silnik benzynowy TCe 90 mógłby być trochę cichszy zwłaszcza przy przyspieszaniu. Na niższych obrotach oraz po osiągnięciu 100 km/h jest już przyzwoicie.
Spalanie na poziomie 6,5 litra na 100 km jest wg mnie dość dobrym rezultatem. Nie testowałem z funkcją eko gdyż jak dla mnie zbyt ogranicza temperament auta. Mniemam, że spalanie z eko spadłoby poniżej 6 l ale gra nie warta świeczki (uważam, że to bardziej chwyt marketingowy niż użytkowy). Poza tym koszt serwisu na przyzwoitym poziomie.
Auto warte swojej ceny przy niskim spalaniu paliwa i przystępnych cenach przeglądów w ASO. Ogólnie auto warte polecenia. Jestem bardzo zadowolony z kosztów i użytkowania.
Po 2 latach i ponad 30.000 km z autem nic się nie dzieje. Nie korzystałem z dodtkowego serwisu w ramach gwarancji poza pierwszym przeglądem. Warto tankować dobrej jakości paliwo, wymieniać olej wg zaleceń i cieszyć się z jazdy.
Zarówno drobne jak i poważne usterki w tym aucie mnie nie dotknęły. Leje paliwo, wymieniam olej i jeżdżę. Polecam Renault gdy ktoś jeszcze tej marki nie użytkował (zwłaszcza nowy z salonu).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 Energy TCe 90KM 66kW [l/100km]

5,7