Ocena kierowcy - Renault Captur II Crossover

marcin_brendel, 3 lata temu
Silnik 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Rok produkcji 2020
Renault Captur II Crossover 1.0 TCe LPG 100KM 74kW od 2020 - Oceń swoje auto
Witam.Gdyby nie akcja Renault "Testuj z Pasją" to zapewne Captura bym nie wybrał . Silnik 1.0 uznałbym ,żę będzie za słaby, a na wakacje z czterosobową rodziną to się nie spakujemy.Trasa 300 km sprawiła ,że wszyscy wysiedlismy zadowoleni dzieci zachwycone mnie kręgosłup nie bolał dzięki świetnym fotelom i wyższej pozycji . Maksymalny moment obrotowy 170 NM wersji z LPG jest już dostępny przy 2000 tys obrotów więc auto chętnie reaguje na gaz jest zrywne .Jeśli głównie jezdzimy po mieście i w trasie to w pełni wystarczy. Natomiast jesli dużo jezdzimy po autostradach i drogach expressowych to polecam 1.3 i wtedy 130 KM.Tutaj powyżej 130 km zaczyna brakować pary. My po autostradach jezdzimy rzadko głownie na wakacje wiec ten 1.0 jadąc 140 z rodziną też da radę już testowałem . Niższą moc rekompensuje 8 litrów LPG na 100 km.
To jest kompromis 3 cylindry i LPG.Dynamicznie w dolnej czesci obrotów natomist słabiej na górze.Silnik zrobiony z myslą o Dacii zastąpił 1.6 wolnossący.Gdyby nie Dacia to bysmy mieli bezpośredni wtryski i brak LPG.
Mam jeszcze ten bez 6 biegu .Jadąc 140 mam około 3500 obrotów na 5 biegu.
Jest komfortowo ale z przewagą twardośći.Dobrze wchodzi w zakręty, również nieźle prowadzi sie po autostradzie bliżej mu do Fiata i Opla niż do Citroena.
ok
Z tyłu gorzej mała szyba i zagłówki zasłaniją .Czujniki i kamera pomagają.
ok
ok. Zobaczymy po pierwszym lecie jak klima sobie radzi.
Jak na klaęe małych crossowerów to świetnie, komfortowo.Z tyłu dzieci mają wiecej miejsca na nogi niż w Vectrze. Z przodu też dobrze .
LPG i 1.0 jest tanio na oc i paliwie
w tej cenie 69 tys w wersji Zen mamy bogate wyposażenie pełne ledy wiele asystentow jazdy .Polecam dokupic pakiet climat i comfort dostajem wtedy automatyczną klimę, składane lusterka , bez kluczykowy dostęp i inne.
Nowy .Nic nie trzeszczy nic nie puka .Jest tak jak oczekiwałem
bezawaryjny

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TCe LPG 100KM 74kW [l/100km]