Lista ocen Renault Captur II (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sam
Crossover 1.5 Blue dCi 116KM 85kW
Oprócz tego momentu ruszania jest bardzo fajna zarówno do miasta jak i na trasę. Możliwość ręcznej zmiany przełożeń jeszcze nie została przeze mnie mocno eksploatowana co pozwala twierdzić ze automat zwyczajnie daje radę.
~Marcin Nosek
Crossover 1.3 TCe 140KM 103kW
Gdyby było 10 gwiazdek to bym przyznał, tak daje 5 bo tylko tyle można. Zdecydowanie najlepsza rzecz w tym samochodzie to skrzynia edc. Szybkość zmiany biegów, aksamitna praca. Mam tylko same zachwyty.
~Resident
Crossover 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Sześć biegów jest bardzo dobre. Ale drążek zmiany biegów jest nieprecyzyjny, gumowaty i ciężko wrzuca się niektóre biegi (2,6,R). Na dodatek są przenoszone ruchy z układu napędowego na drążek, który się rusza.
~TH
Crossover 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Precyzyjna 6 biegowa skrzynia. Podobno w starszych modelach było tylko pięć biegów, co faktycznie mogło być niewystarczające. Przy sześciu biegach mamy bardzo dużą uniwersalność jazdy.
~bimx
Crossover 1.3 TCe 140KM 103kW
Automat tak gładko zmienia biegi, że prawie tego się nie zauważa. Przy mocnym przyśpieszaniu i zwalnianiu, to i owszem, ale tak to działa naprawdę dobrze i cicho.
~grzegorz
Crossover 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Działa poprawnie z leciutkim chaczeniem . W poprzednim - Dusterze było podobnie . Tam było 5 biegów a tutaj 6. Dzisiaj oba samochody z tym silnikiem mają po 6 biegów
~Mariusz
Crossover 1.3 TCe 140KM 103kW
Mam manualna dobrze wchodzą biegi lekko, szósty bieg powoduje na trasie mniejsze zużycie paliwa. W przyszłości może zdecyduje się na automat ale na razie jest ok nie narzekam
~Janek
Crossover 1.0 TCe 90KM 67kW
Skrzynia jak na Renault jest ok ale w porównaniu do konkurentów też jest słaba. Czasem wbijasz wsteczny i nic, trzeba kilka razy wrzucić. Raczej nie haczy ale precyzji tam nie ma
~Michał
Crossover 1.3 TCe 140KM 103kW
Mój pierwszy samochód z automatem. Mam jedynie porównanie do DSG z Golfa 5. Redukcja bardzo płynna gdy pedał przyspieszenia jest wciśnięty do 40%.
~Waldemar Jankowski
Crossover 1.0 TCe 90KM 67kW
Nie jest źle, skrzynia działa sprawnie choć czasem potrafi delikatnie haczyć. Dość długie przełożenia nie zachęcają do dynamicznej jazdy.