Lista ocen Renault Clio I (186) - Ergonomia

Na liście zabraknie 330 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dża - piti_88@interia.pl
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Auto jest niezwykle ergonomiczne. Z łatwością mieści 4 osobową rodzinę. Z przodu fotele pół-kubełkowe zapewniają b.dobre trzymanie w zakrętach. Z tyłu, mimo że posiadam wersję 3D jest dużo miejsca na nogi. Pasażerowie posiadają dużo przestrzeni nad głowami - dzięki temu nawet wysokie osoby (mam 186cm wysokości) czują się wygodnie, czego nie mogę powiedzieć o Audi 80, gdzie głową prawie dotykam sufitu. Bagażnik jest bardzo duży i pojemny....
~mieku
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Wszystko w zasiegu reki, ale radio mogli zamocowac blizej. Mam zastrzezenia co do wlacznikow swiatel (przy gwaltownym trabieniu (!) zdarza sie wlaczyc migacz, a przy pospiesznym wlaczaniu swiatel zalaczyc je w pozycji ´dlugich´). Pozatym duze kieszenie w drzwiach + schowki i poleczki, jest gdzie poupychac manele. Jak na malutkie auto bardzo duzy bagaznik. Aha, fotele sa za miekkie. Po godzinie jazdy odczuwa sie dyskomfort.
~jacwi@o2.pl
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Wszystko w zasiegu rąk-klason nie w kierownicy tylko w przełączniku swiateł to bardzo dobry pomysł (przez wielu krytykowany jako dziwactwo francuzów :). W ten sporób nigdy nie uruchamiam niechcący klaksonu, co zdarza mi sie w innych samochodach. Co do karoserii, to kilkunastoletnie auto juz niestety koroduje-najbardziej widać to na tylnich nadkolach-jednak to pewnie też wina złej naprawy blacharskiej.
~Medved88
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Na szerokość świetnie, wszystko w zasięgu ręki, ale kierownica zdecydowanie za nisko... trzeba jechać okrakiem. Choć może osoby przeciętnego wzrostu nie będą narzekać... ja mam wysokość ponadnormatywną, więc trudno mi znaleźć auto tej wielkości, w którym kierownica byłaby odpowiednio ustawiona. Trochę krótkie szyny zagłówków, no i pedał hamulca mógłby mieć nieco krótszy skok.
~Chudy07
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Same przyciski itp są ok ale siedzenia !!! męczarnia. Jak na moje problemy z plecami (może właśnie od Clio) tragedia. Miękkie, praktycznie bez trzymania bocznego i jakiejkolwiek podpórki pod lędźwia. Z tyłu jak ktoś z przodu nie prostuje nóg to jest w porządku ale tylko dla 2 osób. Bagażnik super + dzielone siedzenia + duże tylne drzwi robią z niego prawie ciężarówkę.
~mjesik4@gmail.com
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Wszystko na swoim miejscu. Dobrze dobrane miejsce na przyciski. Nawiewy obsługuje się bez patrzenia. Miejsce na radio idealnie dobrane, chociaż wiele ludzi narzeka na to miejsce to niestety nie mogę się z nimi zgodzić. Stacje zmienia się idealnie, trzymając prawą rękę na drążku zmiany biegów wystarczy że wyciągnę palec i już mogę zmienić stację.
~adamboro@op.pl
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Ergonomia jak na 13 letnie auto dobra, trochę tylko denerwuje nisko umieszczony włącznik halogenów i klakson w manetce od kierunkowskazów - jak się znienacka go użyje to nie ma siły by nie włączyć kierunkowskazu. Brak elektryki szyb i lusterek denerwuje, ale tego raczej nie można wymagać w 13letnim aucie w wersji RN.
~Robert
Hatchback 1.4 75KM 55kW
klakson w dzwigience od swiateł (koszmar).zegarek na wysokosci kolan pasazera. radio pod dziwnym kontem.przyciski od opuszczania szyb w kieszeniach bocznych na drzwiach czyli za nisko.fotele za miekie po dluzszej jezdzie bola plecy. w troche nowszych sa twardsze lepsze. a i kolo zapasowe pod autem zima wyjecie go to tragedja
~iamironman@poczta.fm
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Wszystko ładnie widoczne i dostępne, el. szyby w bardzo dobrym miejscu, schowki w drzwiach i desce rozdzielczej duże. Kwestią przyzwyczajenia jest przycisk świateł awaryjnych. Drążki pod ręką, regulacja wentylacji klarowna i pod ręką. Ciekawe miejsce na zegar :) Fajna osłonka na radio.
~sad222@o2.pl
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Najsłabsza wersja - RL, z zapalniczką tam, gdzie następne wersje miały już środkowy wylot nadmuchu, którego baardzo brakuje. Reszta na swoim miejscu. Bardzo duży bagażnik jak na tą klasę aut, pojemny, a po rozłożeniu tylnej kanapy to już małe autko transportowe :D