Lista ocen Renault Clio I (242) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 274 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dża - piti_88@interia.pl
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Jeżeli już wentylacja działa, to nie ma z nią problemów. Niestety, bardzo lubi się psuć. Psuje się bezpiecznik nagrzewnicy (ciężko dostępny), przepalają spirale, kostka przy układzie sterowania.. Czasami zapychają się spiralki zasilane wodą z chłodnicy, przez co nie leci ciepłe powietrze do kabiny. Wszystko da się naprawić kawałkiem druta w garażu. Dlatego nie jest źle. Kratki wentylacyjne są rozmieszone w sposób przemyślany. Siła pędu...
~Pietrek
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
No coz, posiadam samochod bez klimatyzacji no i niestety czasami troszke tego brakuje. Poa tym nie mozna niczego zarzucic tworcom autka. Niestety w mojej wersji 3 drzwiowej nie mam uchylnych tylnich szybek, co czasami by sie przydalo - ze wzgledu na brak klimatyzacji. Przydal by sie tez filtr przeciwpylkowy.
~KGB
Hatchback 1.2 55KM 40kW
No, tu można ponarzekać. Zdecydowanie za długo się nagrzewa. Co prawda, są auta, w których trwa to dłużej, ale jestem przyzwyczajony do szybszego działania. Ratuje go to, że jak już się nagrzeje, to trzyma ciepło bardzo dobrze. Za to w gorące dni trzeba najzwyczajniej w świecie otwierać okno. Inaczej sie nie da :-/
~kasan6535
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Nie można się przyczepić ani do wentylacji ani do ogrzewania. Miałem Clio z 1991r. kupując myślałem że z tym będzie duży problem ale na szczęście się myliłem. W aucie robiło się ciepło po trzech maximum czterech kilometrach a więc nieźle. Wentylacja również w porządku. Bardzo mocna czwórka.
~Amadi
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
W moim aucie miałem dość spory problem z parującymi szybami... nie wiem czego to była wina. Zimą jak się nagrzeje jest ciepło, latem przy otwartych oknach również jedzie się przyjemnie:D (pod warunkiem, że nie stoi się w korku i nie świeci na Ciebie centralnie słońce )
~KeBi
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Brak nawiewów środkowych, ale kabina szybko się nagrzewa ponieważ jest mała. Parują boczne szybki bo nawiewy są słabo zaprojektowane. Głośny wentylator. Brak możliwości wymuszenia obiegu wewnętrznego. Poza tymi wadami grzeje dość szybko. W lecie klima przeciągowa :)
~PN
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Dlugo sie nagrzewa w zimie (mimo stania w garazu), wysiadlo to co prawie w kazdym modelu Clio - bezpiecznik termiczny w dmuchawie (dzialal tylko 4 bieg). Naprawa kosztowala mnie uwaga 2.- (koszt bezpiecznika termicznego) brudne lapy i 1 godzina. W Aso chcieli 800.-
~mieku
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Grzeje az milo. Nie wiem czy we wszystkim modelach tak jest, ale u mnie po przejechaniu paruset metrow juz leci cieplutkie powietrze. Latem wiadomo, wentylacje mozna sobie podarowac bo nie majac klimatyzacji to pozostaje tylko okna pootwierac (i szyberdach ktory daje wtedy duzo).
~Wilk
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Zanim się w zimę w środku zagrzeje to często można dojechać na miejsce. Jeśli chodzi o nawiew to albo duje, albo jest posucha. Nie można wybrać `czegoś pomiędzy`. Gdy są duże różnice temperatur i duża wilgotność to często parują szyby.
~zaadowolony kierowca 17-letniej cliowki ;D
Hatchback 1.2 55KM 40kW
zaparowane szyby dość szybko da się zlikwidować, szybciutko robi się ciepło, jedynie trzeba chwilkę poczekać zeby z zimnego powietrza zrobiło się ciepłe, no ale coz, wszystkiego miec nie mozna, to mały samochod. grzeje jak ruski czołg:) a jak zawieje... ;-)