Lista ocen Renault Clio I (237) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 279 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jacwi@o2.pl
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Do 90 km/h na 5-ce silnika prawnie nie słychać(mam samodzielnie zastosowane wyciszenie całej podłogi i drzwi) od 95 km/m silnik zaczyna być słyszalny i co dziwne najgłosniejszy jest przy 110 potem cichnie! ale szumy wiatru wieksze. Da sie spokojnie podrózować 120-130 i nie podgłasniać radia nastawionego przy 90km. Volvo v70 2.5d jest cichsze...ale nie sa to wartosci powalające..a klasa samochodów tak. Astra 1.7 cdti z 2007r jest głosniejsza,...
~Pietrek
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Glosnosc pracy silnika i dzwiekow dobiegajacych z zewnatrz nie odbiega zupelnie od nowych aut w tej klasie. Sprawdzone doswiadczalnie. Po dodatkowym wyciszeniu maski silnika clio zachowuje sie ciszej nawet od corsy kilka lat mlodszej, gdzie takie wyciszenie jest montowane seryjnie. Niestety po 10 latach uzytkowania zaczynaja troche trzeszczec plastiki wewnatrz, ale podobne efekty serwuja nam auta w calym segmencie - opel, skoda, fiat etc....
~Amadi
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Kilka osób na postoju przy zamkniętych szybach, wyłączonych nawiewach i radiu, oznajmiali mi, że auto mi zgasło, więc autko chodzi naprawdę cicho:) w trasie również nie słychać mocno silnika. Nawiew jeśli jest włączony na maksymalne obroty to jest dość głośny ale ogólnie jest bardzo dobrze.
~Wilk
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Jeśli się nie żyłuje samochodu na wysokich obrotach to nie jest źle. Gorzej jak lecimy w trasie jadąc ciągle koło 110-120km/h lub przyjdzie nam ochota na dynamiczniejszą jazdę lub po prostu chcemy poszaleć. Wtedy potrafi być głośno. Nie jest to znowu jakoś bardzo uporczywe. Również kwestia przyzwyczajenia.
~mati.l
Hatchback 1.8 16V 137KM 101kW
yyyy... jakie wyciszenie? Tu się nawet słyszy jak pracuje skrzynia biegów jak trybiki pracują , no i ten piękny wysokoobrotowy silnik. Przy 215km/h jest ...piekielnie głośno, ale mina właściciela nowego BMW X5 jak mijasz go przy tej prędkości jest tak bezcenna że ciężko to opisać.
~Medved88
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Przy spokojnej jeździe całkiem przyjemnie, cicho, mruczy silnik. Jak się go pogoni to robi się z niego WRC - Warczy Ryczy Cescy... No może nie trzeszczy, ale warczy i ryczy na pewno. No i szum powietrza przy wyższych prędkościach. Zawieszenie bezgłośne.
~fabrycy
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Auto jest ciche do 110km/h, powyżej, przy prędkościach autostradowych jest zbyt głośne, mimo że żwawy silnik chciałby więcej dość męcząca jest bardzo szybka jazda. We własnym zakresie wyciszyłem boki drzwi i tylną klapę- wyraźna poprawa.
~mjesik4@gmail.com
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Jeżeli chodzi o wyciszenie to niestety klasa auta nie zobowiązuje go do niczego ponad przeciętnego. Do 90km/h da się wytrzymać 90-120 już troszkę gorzej ale nadal znośnie. Powyżej 120 silnik wyje jak niedźwiedź (no może niedźwiadek)... Nie da się rozmawiać.
~cinek
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
naprawdę jest nieźle, diesel jest nowszej generacji 64 KM - czyli ten sam silnik co w clio II i kango osobiście przy okazji montazu glosnikow w boczkach drzwi wyciszyłem specjalnymi matami drzwi i efekt był naprawdę odczuwalny - odczuwalnie ciszej :)
~Chudy07
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Silnik cichutki. Czasami trzeba się zastanawiać czy jeszcze pracuje po zatrzymaniu się, ale zawieszenie psuje efekt stuka, piszczy skrzypi, poza tym plastiki albo szyberdach potrafią dokuczyć. Włączenie radia pomaga ale w moim urwałem antenę :(