Lista ocen Renault Clio I 1.4 75KM 55kW 1990-1995 (31) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mechanik
Hatchback 1.4 75KM 55kW
wystarczająco miękie idealne trwałe i wytrzymałe , nie boli kręgosłup a choruję, w dziurach jak trafiam jedynie zatrzęsie i jedzie dalej. Wymieniam tylko części niezbędne dla mojego bezpieczeństwa. Amorki tył-rok temu. z przodu 2 sworznie dolne/koszt 48 zł oba/,przód kolumny w tym roku.bardzo tanie części. świetnie się prowadzi po koleinach, nie rozumię innych użytkowników którzy narzekają i nie serwisują u swojego mechanika.nawet swrwis...
~Siwy19GNIEZNO
Hatchback 1.4 75KM 55kW
noo właśnie .... to jest ból CLIO ! słabe zawieszenie przednie daje sie we znaki zwłaszcza na polskich drogach :/ końcówki drązków wybite to normalka na tych dziurach!! Czasem gumy na listwie kierowniczej pękają a wtedy piszy układ skrętny.... :/ znam to...
~Daniel
Hatchback 1.4 75KM 55kW
To miękkie zawieszenie powoduje że autem się "płynie". Jeździłem różnymi samochodami: vw, opel, toyota, fiat. Ale myślę że od teraz będę wierny tylko renault. Miałem 19-tkę, teraz mam clio. I za jakiś czas, gdy zmienię auto, kupię znowu jakiś model renault.
~porsche911
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Daje 4, bo moj egzemplarz nie ma wspomagania. Pomijajac ten fakt, uklad kierowniczy jest naprawde dobry, calkiem przecyzyjny (nie to co w nowych renówkach, tam jest to wspomaganie po prostu za duze). No a przy manewrach przynajmniej mozna przypakowac ;)
~PunkNeverDie sXe
Hatchback 1.4 75KM 55kW
wsumie samochod w trasy to niejest powyżej 120 km/h balem sie jedzic bo niemialem pewnosci jak sie zachowa chociaz ja nim jedzilem tak i spisywał sie wsumie tak sobie zdecydowanie lepjej w miescie byl bardzo zwrotny
~Szczypek
Hatchback 1.4 75KM 55kW
tutaj dostaje 2 gwiazdki ze względu na 'geniusz' inżynierów Puga. ta wleczona belka to po prostu tragedia, a przygotowanie tego do sportu jest prawdziwym wyzwaniem.
~ustinow
Hatchback 1.4 75KM 55kW
.. kupilem auto z przebiegiem 104 000 km i mialem do wymiany amortyzatory, spirale, i lozyska , po wymianie samochod "zesztywnial" i jezdzi mi sie bardzo dobrze,
~Robert
Hatchback 1.4 75KM 55kW
zawieszenie za miekie. mocno sie wychyla na zakretach.troche nerwowo reaguje.hamulce mocno przecietne.zeby zaczeły hamowac trzeba mocno cisnac
~ jacur@wp.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Zawieszenie wersji 1.4 jest twardsze i cichsze niż w wersji 1.2 - ogółnie, jak na mały samochód, komfortowe (na złych nawierzchniach głośne).
Dziennik kosztów dla Renault Clio I 1.4 75KM 55kW
7,2
10,4
~BASTian23 (bastian77@poczta.fm)
Hatchback 1.4 75KM 55kW
trochę zbyt delikatne zawieszenie, pojawiające się drgania kierownicy należy sprawdzić bo inaczej może to kosztować(wymiana łożysk itd)