Lista ocen Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 (187) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 225 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szwagier
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Lewarek chodzi ciężko jak na tą klasę pojazdu, nie haczy, biegi wchodzą pewnie. Krótka 1 ułatwia ruszanie - nie trzeba wciskać dużo gazu. Ułatwia pojeżdżanie w korku. Przy 1000 obrotów silnika to około 7 km/h. Dwójka daje dopiero pożądane przyspieszenie. Trójka 5000 obr. to około 100. Genialna 4 można jechać od 40 silnik pracuje równo, nie męczy się. 5 przy włączaniu wchodzi z lekkim oporem. Lewarek drży podczas jazdy - takie rozwiązanie...
~szwagier
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Przełożenia doskonale dobrane. Na trójce można zakręcać na skrzyżowaniach jak dislem. Fantastyczny bieg 4 od 40 km/h w zwyż można nim jeździć. Zbiera się na nim od 40. Piątką można jeździć nim już od 50. Przełożenia biegów długie nie przeszkadzają, biegu wchodzą pewnie, zawsze wiem który wrzucam, choć lewarek mógłby chodzić lżej.
~Milo Wrocław :)
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Skrzynia fajna. Skoki odpowiednio dobrane, dzieki jako takiemu momentowi obrotowemu, dostepnemu w najpopularniejszym przedziale obrotów (2000-3500) nie trzeba zbyt często żonglować wajchą :) Minus czasami haczy przy wrzucaniu jedynki, pozostałe bigi bez problemu.
~mahattma_gandhi
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Mialem wiele aut uzytkowalem tez wiele, ale ta skrzynai biegow dziala rewelacyjnie, no moze skok za duzy, ale za to biegi wchodza jak w maselko i sa tam gdzie byc powinny.Do tego silnik w miare elastyczny wiec nie trzeba za wiele wachlowac drazkiem.
~tomek_ERT
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
...za to skrzynia biegów - całkiem miła! Przełożenia wchodzą mięciutko, nieźle zestrojona, może na trase przydałaby sie "6". Ale ma jedną poważną wadę - na dużych nierównościach wyskakują biegi (sic!) i jest to przypadłość większości clio niestety.
~Zbigo
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Przełożenia średnie, takie nie za długie nie za krótkie, ogólnie w sam raz, miekko wchodzą, na razie nic nie zgrzyta, skrzynia wkurza jedną rzeczą - lewarek żyje własnym życiem przy dodaniu gazu brrrr - to chyba kwestia słabego zawieszenia silnika.
~Mateusz
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Brakuje mi 6-tego biegu do utrzymywania prędkości na trasie. Ta skrzynia na luzie wystarczy do miasta oraz na drogi krajowe. Przełożenia działają bez zarzutu. Podczas mojej eksploatacji wymieniałam tylko olej w skrzyni
~umit
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
średnio mi pasuje, zbyt długi skok i czasami dygotanie gałki przekładni może denerwować, poza tym przy zmiania biegów na wysokich obrotach trzeba uważać, żeby bieg wskoczył, bo czasem nie jest to takie proste...
~bazyl123
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Nigdy nie miałem problemów z skrzynią, no może raz ale to była błaha usterka polegająca na pęknięciu takie rurki łączącej którą pospawałem i po problemie. A biegi wchodzą precyzyjnie i lekko.
~NeverN
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Nawet do tego silnika przydałaby się \'dłuższa\' skrzynia biegów :/ Jedynka jak w ciężarówce, ledwo koła zaczną się toczyć, a już trzeba ją zmieniać. Na autostradzie.. zdecydowanie brakuje szóstki.
Renault Clio II Hatchback