Lista ocen Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 (174) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 238 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szwagier
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Trzyma się w miarę. W zakrętach mógłby być sztywniejszy (seryjne opony na felgach stalowych) pomimo wymiany sprężyn i amortyzatorów. Magiel stuka, ale dzięki elektrycznemu wspomaganiu w standardzie prowadzi się przyzwoicie. Przy większych prędkościach jest wyłączane dzięki temu kierowca nie przenosi na układ jezdny mimowolnych ruchów rąk. Może utrudnia to gwałtowne manewry lub podczas omijania dziur. Trwałe i tanie w eksploatacji zawieszenie...
~bazyl123
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Nie jest to Mercedes, ale jeździłem wieloma samochodami i muszę przyznać że jak na tak niewielkie auto zawieszenie jest przyjemne do jazdy, nie stuka-puka i dobrze amortyzuje nierówności. Wiadmo może nie jest to zawieszenie do szybkiego pokonywania zakrętów ale na Warszawskie dziury w sam raz i nie psuje się. A złe opinie są jak auto naprawia niby mechanik i wkłada zamienniki albo tanie części. Tak robią aby tylko wymieniać części i do nich z...
~LALALALALALAL
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
w nowym samochodzie po wyjeździe z salonu stuki z zawieszenia, ASO nie potrafi mimo 9 lat produkcji tego modelu i prostej konstrukcji naprawić pojazdu, zwykły mechanik naprawia w 30 minut - błąd montażu w fabryce sprężyny amortyzatora o gumę odbojową na amortyzatorze - brak słów duże ASO i porażka... Jakość nowych aut jest dużo gorsza od poprzedników. Nie dziwię się, że koncerny mają problemy, niech się wezmą za jakość i solidność a nie...
~Michał D.
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Doskonały komfort jak na tę wielkość pojazdu. Jedzie równie komfortowo jak Opel Astra II, na zakrętach się przechyla, ale dobrze trzyma się drogi pod warunkiem, że jest sucha. na mokrym mała masa auta powoduje, że opony szybko się slizgają i trzeba naprawdę uważać. Hamulce przeciętne. Auto ma komplet oryginalnych amortyzatorów (średnia skuteczność jeszcze ponad 80%). Szybko wybijają się łączniki stabilizatorów przy dynamicznej jeżdzie.
~tomek_ERT
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
zawieszenie obrzydliwie miękkie. aż źle sie jedzie. buja na każdą stronę, (a amortytzatory mają 96 % sprawności) Głośne przednie zawieszenie. Luzy na drążkach kierowniczych pojawiają się zbyt szybko. A największą wadą jest ABS..woła o pomste do nieba! Działa fatalnie. Nie da sie tym samochodem wychamować na śniegu, lodzie. Od razu wkracza ABS, jeszcze dużo wcześniej zanim koła zaczną ślizgać (sprawdzone)
~Damian www.krc.prv.pl
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Świetnie się prowadzi, choć zawieszenie nie jest komfortowe to ja sam je jeszcze usztywniłem wymieniając sprężyny na sportowe.Dodatkowo tarcze Brembo sport + zaciski oraz klocki Ferodo i auto staje w miejscu.Na oponkach 205´45´16 auto jedzie jak po szynach nawet w ostrym zakręcie przy dość dużej prędkości. Super prowadzenie
~Milo Wrocław :)
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Seryjne Clio na drodze pod względem trzymania się to potwór. Ten samochód jeździ jak przyklejony do drogi. Nieprofilowane zakręty 55 stopni można bez problemu pokonywać z predkością ok 70-80 km na godzine. Moje Clio jest utwardzone, wiec trzyma sie jeszcze lepiej. Atutem też są seryjne dość szerokie "kapcie" które też sporo dają.
~Fretek
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Dobrze się trzyma drogi ale trochę za miękki poza tym niska trwałość elementów zawieszenia (z drugiej strony na nasze drogi to nie wiem co musiałoby być) na suchym, równych drogach zachodniej europy zawieszenie na pewno sprawuje się lepiej i jest bardziej trwałe. Na nasze drogi jest za delikatne
~mahattma_gandhi
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
dobrze jak na autko miejskie, srednio jak na trase zwlaszcza przy duzych predkosciach. Zawieszenie nie za twarde nie za miekkie czyli dobrze. WIecej tutaj nie dodam za wiele, nalezy pamietac ze to male autko meijskie wiec nie powinnismy oczekiwac rewelacji przy 170 km/h ale nic nie puka nie stuka.
~petromar3@wp.pl
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
No tytaj to raczej nic dobrego nie powiem,przez pierwszw 80 tys byłem zadowolony naprawde,ale teraz sypie sie dosłownie wszystko, ja wiem ze mamy drogi w złym stanie ale zeby prawie 3 letnie auto(jeżdze dosc ostroznie) tak sie sypało - oceniam ten element słóabiutko..
Renault Clio II Hatchback