Ocena kierowcy - Renault Clio III Grandtour

pawles, 8 lat temu
Silnik 1.2 TCE 101KM 74kW
Rok produkcji 2008
Renault Clio III Grandtour 1.2 TCE 101KM 74kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dobre na dziury i nierówność na jezdni ale słaba przyczepność przy ostrym hamowaniu na nierównościach.
Układ elektryczny : Nawiew i przełącznik zespolony
Pekły mi sprężyny dość ostro jeżdżę. Zapalił mi się przełącznik zespolony w trakcie jazdy ale udało mi się kontynuować podróż. Non stop problem z nawiewem czyszczenie regeneracja potem zamiennik dmuchawy i znowu czyszczenie. Lakier ekstra nie rysuje się specjalnie. Lapka nad tylnymi fotelami za słaba i w złym miejscu. Za wąski bagażnik pionowe ściany z jakimiś zaslepkami. Fotele strasznie sie przecieraja. Zaskakujący cicha jazda przy licznikowym 200... szkło w lusterku zewnętrzne potem trochę zaczęło się ruszać. Mrugajace światło oświetlenia wewnętrznego. Może alternator siadał. Układ kierowniczy który daje efekt kierowania z księżyca. Stukajace słupki środkowe chyba od zamków w drzwiach. Plusy też są. W mieście sprawdza się dość wysoko umiejscowiona głowa kierowcy w stosunku do linii dolnej okien. Krótki przód. Miękkie zawieszenie idealne na dziury i krawężniki w mieście. Dobra pozycja za kierownicą i fajna kierownica do wychodzenia kontra z poślizgu tylnej osi. Skrzynia dobre krótkie skoki ze średnią precyzja. Segment B a w aucie kierowca czuje się bezpiecznie. Plastiki i wykonie w środku całkiem OK jak na auto z opisem eco2.
Buczenie i drgania. Brak działania.
Witam. Auto używałem przez rok i tylko ja nim jeździłem 80% po Krakowie. Przebieg około 90tys. W trasie auto pali mało od 7l do ponad 8 litrów jadąc nawet gdzie nie gdzie 190. W mieście jednak porażka jak na pojemność i sprawność przyspieszania i jeszcze ta dziura osłabienie w przyspieszeniu kolo 4 tysięcy obrotów kiedy moment zaczyna siadać by potem konie mechaniczne przyszły z pomocą. Kraków bez klimy nie lubię klimatyzacji średnio 10l. Po mieście jeżdżąc spokojnie 9l raz mi się udało. Ciągnąc auto na każdym biegu do 6200obr gdzie jest odcinka 12l średnio oczywiście. Wydaje mi się że nie da się zrobić więcej bo hamulce są za słabe i tak się rozgrzewają że przestają prawie hamować. Megane 1 lepiej można było pilować i hamulce dawały rady. Niektórzy bzdety pisza o małym spalaniu tego silnika zdecydowanie wybrałbym 1.6 bo lepiej jedzie i mniej pali jak się chce. Pozdrawiam
Dziennik kosztów dla Renault Clio III Grandtour 1.2 TCE 101KM 74kW
7,4