Ocena kierowcy - Renault Clio IV Grandtour Facelifting

gosccc, 6 lat temu
Silnik 0.9 TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2017
Renault Clio IV Grandtour Facelifting 0.9 TCe 90KM 66kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Po kilkunastu latach jeżdżenia używanymi autami kupiłem Clio Grandtour jako nowe z salonu. Miałem dość szukania używanych złotych graalow i zastanawiania się co mógł ukryć sprzedający. Wybrałem segment B w nadwoziu combi, jeżdżę 90% przebiegu w mieście i jestem z wyboru bardzo zadowolony. Rozpatrywałem bardzo wiele aut, każde miało swoje plusy i minusy, stanęło na Clio poniewaz wg mnie ma bardzo dobre prowadzenie, a Renault ma świetne finansowanie
Brzydko brzmi? OK, w porównaniu do V6 czy V8 z pewnością... dziwnie. Ale czy tak beznadziejnie jak to opisują powoziciele 10letnich tdi? Kompletnie się z tym nie zgadzam. Kwestia przyzwyczajenia. Do 120km/h w zestawie 2 dorosłych + 2 dzieci i bagaż zbiera się bez problemów. Oczywiście nie jest poganiaczem lewego pasa, ale nie jest żółwiem- trzeba się nauczyć korzystać z dobrego zakresu obrotów. I co ważne- nie wymaga to częstego sięgania do lewarka biegów. Wyprzedzanie do 110 km/h bez problemów. Powyżej nie jest tak ze auto nie przyspiesza, ale trzeba mieć większy margines
Daje 4 gwiazdki ponieważ zdażyło mi się zahaczenie trójki. Ale pozatym jest bardzo dobrze. Największym plusem jest świetne zestopniowanie, długie biegi sprzyjające dobremu przyspieszeniu i powodujące brak konieczności częstego wahlowania biegami
Zdecydowanie bardzo dobry. Nie jest miękko, nie jest twardo. Auto bardzo dobrze jeździ w zakrętach (jeździłem BMW i Alfą Romeo wiec mam do czego porównywać)
Jak na kombi z tylu nie za duża szyba tylna. Pozatym jest ok.
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu i łatwo dostępne. Przyjazny w obsłudze system multimediów i nawigacja.
ZIma szybkie nagrzewanie
Biorąc pod uwagę ze jest to auto segmentu B naprawdę nie ma się czego wstydzić. Autem jeżdżę czasem w trasy z żona i dwójka dzieci, i nikt nie marudzi ze jest ciasno. Bagażnik jest ok, podłoga mogłaby być bardziej foremna, ale jw- jeżdżę w 4osoby z wózkiem dziecięcym i daje radę się spakować bez dociskania szyba walizek :)
To chyba największy minus auta- nie jest jakoś nieprzyjemnie głośno, ale daje słaba ocenę za szumy powietrza w kabinie. Pojawiają się od ok 110 km/h, wcześniej jest ok. Silnika do 120 km/h praktycznie nie slychac!
Narazie zero kosztów poza paliwem Spalanie max w jednym z bardziej zakorkowanych miast w PL zima przy największym ruchu 7.6l/100 Spalanie min w trasie: droga wojewódzka z prędkością do 100 km/h udało mi się zejść latem z AC ciut poniżej 4l/100km Spalanie trasa mieszana (30%autostrada 30%ekspresowka plus drogi wojewódzkie)- równe 6l/100km Autostrada, 150km/h- pali ok 7.5l
Odejmuje jedna gwiazdkę za wyciszenie przy większych prędkościach 6000 km to przebieg mało obiektywny, mógłbym ta kategorie ocenić rzetelnie pozniej
Brak
Brak