Ocena kierowcy - Renault Clio IV RS Facelifting

Komar, 5 lat temu
Silnik 1.6 Turbo 220KM 162kW
Rok produkcji 2018
Renault Clio IV RS Facelifting 1.6 Turbo 220KM 162kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Jeżdżę samochodem od 2 tygodni i nie cały czas uśmiecham się od ucha do ucha. Samochód niesamowity. Dynamiczny, wspaniale się prowadzi. Jeżeli ktoś szuka pojazdu jako zabawki to jak znalazł. Nie mówię, że nie można używać go na co dzień (ja tak robię, jest to mój jedyny samochód) ale gdy jeździ się powoli i spokojnie to po co to komu? :P. Tłumik akrapovic daje niesamowitą ilość bodźców dźwiękowych! No trzeba to po prostu usłyszeć. Samochód polecam!
Nic dodać nic ująć. Elastyczny, dynamiczny i w trybie sport/race potrafi niesamowicie wiele! :)
4 zamiast 5 za powolne działanie w trybie normalnym, jak i kilkukrotne zgubienie się jej przy redukowaniu w trybie manualnym (również przy normalnej jeździe). Przy sporcie i race nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości, wspaniale działa i automat i manualny tryb zmiany biegów! Bajka... a te strzały z tłumika ;D tylko zmieniać biegi!
Niesamowity, sztywny, zwarty i precyzyjny.
Pieknie się prezentuje, ciężko przejść obok niego obojętnie. Osobiście posiadam wersję czarną z żółtymi wstawkami tzw R.S. 18.
Poprawna, z zasady widać wszystko co się dzieje na zewnątrz.
Szybko schładza samochód, pewnie dlatego że jest mały i nie ma dużo do chłodzenia. Ogrzewania nie sprawdzałem (jest lipiec ;p), ale myślę że będzie ok
5 gwiazdek za miejsca z przodu, niestety z tyłu raczej tylko dzieci :). Nie może to jednak nas dziwić ponieważ jest to przecież mały samochód. Zresztą, tylko siedząc z przodu można się wkleić w perfekcyjne kubełki i oddać się przyjemności szybkiego i bezpiecznego pokonywania zakrętów ;).
Dlaczego 5? Bo przy samochodzie takiej małej masy, z tak dynamicznym silnikiem i sztywnym zawieszeniem nie spodziewałbym się więcej. Jazda przy 200-230 nie należy do cichych, ale nie oto w nim chodzi. Jest dobrze ;)
Dużo pali, nie da się ukryć. Przy trybie normalnym i spokojnej jeździe można by średnie spalanie utrzymać na poziomie 8-9 litrów... ale tak się nie da jeździć ;). Co do kosztów części itd to się nie wypowiem, mam gwarancję i na tą chwilę niczym się nie martwię.
W 100% warto! Nie wyobrażam sobie aby mogło coś sprawiać więcej radości i przyjemnego dreszczyku emocji w tej klasie samochodów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Turbo 220KM 162kW [l/100km]

9,7