Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Heniu, 6 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jeśli trafić model ze sprawnym i zadbanym silnikiem auto idealne. Służbowo jeździłem 1.5dci ale 1.2 bardziej dynamiczny. Trapią go drobne usterki, al do zrobienia nieduzym kosztem. Za to awaria czujnika polozenia pedału gazu to już większy koszt i dłuższa naprawa. Auto i tak o niebo lepsze niż porównywalna Corsa b, która non stop wywalała błędy czujników silnika, przepływki czy EGR. Poza tym wygodne auto miejskie. Trochę małe dla rodziny 2+1 choćby z uwagi na nisko opadającą linie dachu z tyłu, ale moja córka je lubiła.
Silnik : Przedmuchy
Układ elektryczny
Przeciętnie z uwagi na silnik (może to kwestia indywidualnych indywidualna) i drobne usterki. Nie jestem pewny, czy kupiłbym ponownie.
W moim egzemplarzu, mimo prawdziwego i niedużego przebiegu - pojawiły się przedmuchy i zużycie oleju, mimo że auto szanowane. Liczby kuszą - 75km brzmi nieźle, ale ani w swoim, ani znajomego aucie nie było tego czuć. Za to duży plus za ekonomiczne zużycie paliwa
Lewarek dość długi, ale skrzynia nigdy nie sprawiała problemów
4 lata bez naprawy, przeglądy bez problemów. To przeczy obiegowej złej opinii. Zawieszenie najmilej mnie zaskoczyło
Naprawdę niezła. Z tyłu gorzej, ale dość szybko zarówno ja jak i żona się przyzwyczailiśmy
Sterowanie radiem przy kierownicy wydaje się zbędne, ale w tak małym aucie wszystko jest pod ręką
Szybko robiło się ciepło. Klima manualna też działała. To nie klimatronik, ale była ok
Mam 188cm wzrostu. Za mną już nikt wysoki nie usiadł, ale tonie limuzyna. Jak na tą wielkość auta i tak było ok
Powyżej 120 bardzo głośno, ale w jeździe miejskiej po prostu normalnie
Pomijając zużycie oleju, które pewnie było okazji indywidualną wadą mojego auta, to Clio jest bardzo ekonomiczne. W mieście wystarczająco dynamiczne i z małym apetytem.
Tańsze niż wagi, ale lepiej wyposażone. Drobne usterki i jedna poważniejsza
Ponoć częsta awaria wyłącznika świateł awaryjnych nie powinna mieć miejsca - u mnie wystąpiła. Awaria elektrycznego sterowania lusterkami, awaria podświetlania wyświetlacza (norma, ale kłopotliwa w naprawie)
Jak pisałem - mimo potwierdzonego przebiegu i dbania o auto - przedmuchy. Może usterka jest jednostkowa, ale jednak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

5,7