Lista ocen Renault Espace IV Van (56) - Ergonomia

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sir_ryszard
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Wszystko co potrzebne do obsługi jest przy kierownicy. Na desce rozdzielczej zero przycisków. Trochę jeszcze przy skrzyni biegów, climatronic na drzwiach... Może znajdą się rozwiązania, które nie spodobają się malkontentom (np. przycisk świateł awaryjnych przy lampce na suficie, brak dostępu bezpośredniego do radia - wbudowane w deskę lub gdzieś pod którymś z siedzeń - nie mam pojęcia, jeszcze do tego nie doszedłem, a będę oddawał na...
~Piotr
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Jedynymi minus to sposób/miejsce do wsiadania na tylne siedzenia w trzecim rzędzie. Jest go po prostu mało aby łatwo pozapinać dzieci w fotelikach. Trochę się trzeba nagimnastykować. Dodaotkow przy dywanikach przed drugim rzędem ciężko przesunąć tofel do przodu aby się tam dostać bo zachacza o ten dywanik. Lepsze by były drzwi rozsuwane o większej powierzchni ale podobno normalne są bezpieczniejsze (po wypadku łatwiej je otworzyć) - ja nie...
~Waldek
Van 2.2 dCi 150KM 110kW
Absolutny hit.Wszystko dobrze przemyślane.Składanie foteli proste, możliwość ich przesuwania, składania,ustawiania itd.-absolutny hit (ja posiadam Grand-a).Dzięki temu samochód można aranżować na bardzo wiele sposobów od niemalże dostawczaka do minibusa.To chyba największa zaleta tego pojazdu.Niektórym mogą przeszkadzać zegary,ale mi się to akurat podoba o dziwo nie tylko fajnie wyglądają ale po przyzwyczajeniu się czytelne.Uchwyty pod ręką,...
~m.jaeckel@interia.pl
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Duzo schowkow.Kierownica ustawiana w czterech plaszczyznach.Siedzenia przednie regolowane rowniez w pionie.Podlokietniki.Bardzo przydatne przy dlugich dystansach.Wszystkie instrumenty w zasadzie pod reka.Trudno trafic na sygnal dzwiekowy,oraz obsluga ogrzewania\\klimatyzacji wymaga patrzenia na przyciski.A to zle,zwlaszcza przy duzych predkosciach!
~Luk_ns
Van 2.0 dCi 150KM 110kW
Do Ergonomi trzeba się przyzwyczaić. Jednym się deska zabudowana podobna innym nie. Ja musiałem się do niej przyzwyczaić. Ale wszystko co potrzebne znajduje sie pod ręką. Duży plus za ogromną liczbę schowków i najlepszy patent na podsufitce od strony kierowcy miejsce na okulary:D i ta nieograniczona przesteń:)
~Miro.
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Wszystko jest w zasadzie pod reka,oprocz kluczyka do ,,stacyjki,, ktory nigdy nie pasuje razem z innimi kluczami. Duze i duza ilosc schowkow.Brakuje moze w dzwiach miejsca na butelke,oczywiscie wody :) Pasazerowie z tylu maja rowniez do dyspozycji schowki w drzwiach i w oparciach fotela kierowcy i fotelu obok kierowcy.
~MixEIV
Van 2.0 dCi FAP 175KM 129kW
Mimo, że tym którzy nie mieli z EIV do czynienia kokpit wydaje się dziwny to jest on jednak bardzo przemyślany. Wszystko jest pod ręką, nie trzeba szukać żadnych przyciskow w trakcie jazdy. Jedynie włącznik tempomatu i ogranicznika prędkości wymaga sięgnięcia ręką niżej. Jest bardzo dobrze.
~sp-yay@go2.pl
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
bez zastrzeżen, duza ilość schowków, dobrze wyprofilowane fotele, świetnie rozplanowane włączniki, poza jednymi może..ESP i regulacja oświetlenia, trzeba gdzieś tam zaglądać. forma wyświetlacza mnie akurat odpowiada....polecam zestaw Cabasse, naprawde warto dopłacić, słucha sie rewelacyjnie
~RENOfan
Van 2.0 i 16V 140KM 103kW
4 schowki w samej desce rozdzielczej 7 miejsc lub mega bagażnik (tylne fotele na szynach które można przesuwać obracać i wyciągać) nawiewy klimatronika nawet w bagażniku roletki w drzwiach gdy chcemy ukryć się przed słońcem tu chyba nikt nie ma szans z Espace
~RENOfan
Van 2.0 i 16V 140KM 103kW