Lista ocen Renault Espace IV Van (70) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur
Van 2.2 dCi 150KM 110kW
Zadnych powaznych i niepowaznych usterek. Zwracam uwage na zmiane oleju,ktory to zalecam zmieniac co 15.000km, a nie 30 jak mowi komputer. To, ze renault proponuje pewien olej, to nie znaczy, ze taki trzeba lac. Polecam dobry olej Val.. lub Mot.. Na prawde jest to wazne. No,i ten nieszczesny rozrzad-kola zebate halasuja ze wzgledu na tlumik drgan na jednym z nich. Rozwiazanie-kupic caly zestaw lub zaryzykowac i kupic tylko jedeno z tym...
~Szymon
Van 1.9 dCi 120KM 88kW
Silnik cztery razy zatarty w trzy lata pomimo chuchania i dmuchanie na samochód, regularny serwis i naprawa wszystkiego na bieżąco. Ponadto wymieniona turbina 3 lub 4 razy, zawieszenie przód, alternator, jakaś kość od abs i esp, nawet zbiornik na płyn od chłodnicy pękł, akumulator. Z ciekawostek sama od siebie pęklła tylna szyba to było coś. Reszty litani nie piszę. Z daleka od tego samochodu.
~marek
Van 2.0 dCi 150KM 110kW
nagminny problem z odkształcaniem sie tarcz hamulcowych. jestem już 3 raz w serwisie, gdzie wymieniają mi tarcze na nowe. w takim samochodzie uważam to za skandal. ale gwarancja 3 letnia do czegoś zobowiązuje. będę walczył do skutku, aż zamontują dobre z najwyższej półki tarcze, a nie jakieś badziewie, które na pierwszej lepszej kałuży krzywi się
~maciocha@interia.pl
Van 2.0 dCi FAP 175KM 129kW
Tylko amortyzatory zbyt wcześnie do wymiany ale o dziwo za darmo wymieniono na gwarancji, dodatkowo kupiłem roczne auto w Niemczech i nie było żadnych problemów z serwisem gwarancyjnym w Polsce. Espace przeczy absolutnie opiniom o usterkowości Francuzów- to już auto nowej generacji, z niemieckimi miałem wiele więcej problemów.
~e-simson@wp.pl
Van 2.2 dCi 150KM 110kW
Po zakupie rozładował mi akumulator. Kupiłem nowy, również padł więc do serwisu. Kierownik chaotycznie wyjaśnił, że energię pobierało jakieś urządzenie nagrzewające powietrze. Nie wiem o co biega i skasował mi 350 zeta. Przy okazji zamówiłem nową kartę, bo stara była jedna i nie zawsze otwierala drzwi (następne 5 setek)
~RST
Van 3.0 dCi 180KM 132kW
Auto ma 10 miesięcy.Niestety po 6 miesiącach użytkowania problemy z elektroniką ( elektroniczna blokada kierownicy) w efekcie niemożliwość odpalenia auta - naprawa 6 dni a teraz rozpadła się cela w akumulatorze! i trzeba było zamontować nowy - na szcęscie jeszcze w ramach gwarancji. Tylko co bedzie dalej.......????
~Benny
Van 1.9 dCi 120KM 88kW
Trochę osłabiają mnie niektóre komentarze. Ludziska kupują używane lub bite Espacy a potem narzekają i bzdury piszą. Jak sobie koledzy żęchy kupujecie to nie narzekajcie:) Jedyne co prawda to słaby serwis (generalnie). Tu Renault ma jeszcze trochę do zrobienia. Ale gwarncja 3 lata lub 100000 zobowiązuje.
~Patryk
Van 2.0 dCi FAP 175KM 129kW
Jeżdżę samochodem od stycznia i przydarzyła się jedna usterka. Ktoś poprzedniemu właścicielowi uszkodził listwę za wtryskami od nadmiaru paliwa. Skleił ją i złapał opaskami plastikowymi. Po czasie ropa rozpuściła klej i samochód stanął. Koszt części z wymianą: 500zł
~rraaffcciioo
Van 2.2 dCi 150KM 110kW
Koło 2 masowe trzeba uważać jak się oddaje autko na wymianę tylnich tarcz hamulcowych, nie wszyscy wiedzą jak się za nie zabrać, potrzebny komputer by zaciski puściły, bez tego uszkodzisz zacisk a to kolejne 500-700zl , na siłę też sie da ale poźniej kase wpakujesz
~Piotr
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Poprzednie moje Renault nie wyjechało o własnych siłach za pierwszym razem salonu i trafiło do niego na drugi dzień z powodu elektroniki (wilgoć w instalacji). Potem przez 5 lat nic się z nim nie działo. W Espace odpukać na razie wszystko działa OK.
Renault Espace IV Van