Lista ocen Renault Espace IV Van (78) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sir_ryszard
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Sześciostopniowa manualna skrzynia biegów, spisuje mi się znakomicie. Biegi poza minimalnym problemem z jedynką i wstecznym wchodzą idealnie. Skrzynia nie pracuje przesadnie lekko, czy też za mocno. Skoki nie należą do najkrótszych, ale nie ma tragedii z ich długością. Więcej jak doskonale dałaby mi z pewnością skrzynia automatyczna. Miałem taką dwa auta wcześniej i chwaliłem sobie całkowicie.
~Piotr
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
W moim aucie to automat. Dosyć płynnie. Na wstecznym czuć bardzo lekkie szarpinięcia przy jeżdzie na "zero gazu". Jak dla dużego VAN-a rozwiązanie amerykańskie z dzwignią przy kierownicy jest lepsze. Robi się wtedy przejscie "awaryjne" do drugiego rzedu siedzeń. Ci co jeżdżą z dziećmi wiedzą o co chodzi.
~Krzysiek
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Awaryjna na maksa!!! Biegi chodza jak w Kamazie. Swoja juz raz wymienilem bo 1,5,6tak wyly ze nie szlo jechac. Znalezienie uzywki w normalnym stanie jest praktycznie nie mozliwe a regenerowana w cenie masakrycznej. Wymiana tego podzespolu droga i bardzo trudna.
~RENOfan
Van 2.0 i 16V 140KM 103kW
Chodzi normalnie ma 6 biegów w przód+wsteczny. 6 mogła by być trochę dłuższa przy prędkości 135km/h silnik kręci 3500obr/min wydaje mi się że dał by sobie radę gdyby przy tej prędkości miał np 3000 obr/min i może w baku by wtedy więcej zostało
~RENOfan
Van 2.0 i 16V 140KM 103kW
~Miro.
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Zestopniowana prawidlowo. Jedyna wada jest polozenie lewarka zmiany biegow.Jest on polozony za daleko do tylu.Nawet przy max.odsunietym fotelu trzeba go ,,szukac,,. Przy rozlozonym podlokietniku fotela kierowcy zmiana biegow jest utrudnina.
~Artur
Van 2.2 dCi 150KM 110kW
Po zmianie oleju na valvoli...Zaniknal problem "ciezkiej" jedynki i dojki. Przelozenia dobrze zestopniowane, co pozwala na spokojna jazde w roznych warunkach(od kretych drog na Korsyce po niemieckie autostrady).
~radio belzebub
Van 2.2 dCi 150KM 110kW
Francuzi! Uczcie się od Japończyków jak ma działać skrzynia biegów! Ueeee.... Szarpie, tarmosi, zawsze wiem, kiedy zmienia bieg ( inni użytkownicy dróg koło mnie pewnie też...) Dobrze, że sam mogę zmieniać biegi.
~Siekor
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Skrzynia bardzo fajnie pracuję moim przypadku miałem również awarie skrzyni na szóstym biegu koszt remontu 2500 zł wymiana wszystkich łożysk, zimeringu uszczelniacze między silnikiem i skrzynia.
~Ślimak
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Skrzynia nie jest idealna mogłaby byc bardziej precyzyjna i mieć krótszy skok dźwigni, ale to espace a nie sportowy bolid także do wybaczenia. Widać znacząca różnice w pracy na zimno inpo rozgrzaniu.
Renault Espace IV Van