Ocena kierowcy - Renault Espace V Van

Bob, 6 lat temu
Silnik 1.8 Energy TCe 225KM 165kW
Rok produkcji 2017
Renault Espace V Van 1.8 Energy TCe 225KM 165kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Super jednostka. Cicha i mocna.
Samochód bardzo atrakcyjny zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Nie da się go nie zauważyć na ulicy. A wsiadajac do środka czuć klasę premium. Silnik idealny do tego samochodu. Jest cicho i przyjemnie. Podróżuje się bardzo komfortowo. Ja traktuje ten samochód jako rodzinnego vana. I uważam, że takie jest jego zastosowanie. Ważne jest jednak to, że wyglądem nie ustępuje nowoczesnym eleganckim suvom i zdecydowanie wstydu nie przynosi.
Silnik jest rewelacyjny. Dotąd jeździłem mocnymi dislami i trochę z obawą wsiadałem do benzyniaka. Jednak wrażenia z jazdy są niesamowite. Silnika praktycznie nie słychać. Jest bardzo elastyczny. A jak trzba, to na prawdę jest czym wcisnąć. Testując samemu uzyskałem wynik 7 s do 100km/h.
7 biegów, dwusprzęgłowa. Jest bardzo dobrze. Biegi zmienia płynnie i nieodczuwalnie. Oczywiście przy wciśnieciu gazu do dechy, czuć zmiany. Fajna dźwignia zmiany biegów i sposób jej używania.
Komfortowo, ale mogło by być lepiej, bo trzeba się trochę natrudzić żeby było dobrze. Tryby pracy: komfort, sport, neutral, eco. Tu ciężko coś wybrać na codzień. Bo komfort za miękki. Sport za sztywny i śilnik zachowuje się jak rumak. Neutral za lekko działająca kierownica. A eco wentylacja za słaba. Ja korzystam z "perso" i to chyba najlepsze rozwiazanie. Do normalnej spokojnej jazdy ustawiam: układ kierowniczy - sport, silnik - eco, zawieszenie - neutralne, wentylacja - komfort. Reszta to już kwestia estetyki. I wtedy jest super. Samochód jedzie płynnie i łagodnie. Wolniej reaguje na pedał gazu, ale to dobrze. Czuje się kierownicę. No i szyby nie parują. PS. 5 z plusem za 4control, czyli 4 skrętne koła. Samochód zakręca na parkingu jak mały kompakcik. a przy większych prędkościach w zakrętach jedzie jak po sznurku.
Według mnie po prostu piękny samochód. Osobiście ładniejszego rodzinnego samochodu nie widziałem. Duży a jednocześnie smukły, niezbyt wysoki. Ładny, nowoczesny wygląd. Chrom gdzie trzeba, piękne koła.
Widoczność jest dobra. Nie rewelacyjna, ale manewrowanie takim dużym samochodem nie sprawia problemu. Ma też systemy typu radar, czy czujniki martwego pola. Więc nie ma co się czepiać.
Generealnie jest ok. tzn dostęp do funkcji, przcisków etc. Wchodzenie, wychodzenie jest ok. Dostęp do bagażnieka. Jedyny mankament to piękna konsola centralna, która zabiera masę miejsca na przydatne schowki. Trzeba się przyzwyczaić, że miejsce na kubek (i to mały) jest słabo dostępne. No i trzeba się zastanowić gdzie trzymać telefon. Ale ja daję radę, chociaż nie jest zbyt rewelacyjnie z tymi rzeczami.
Działa dobrze, chociaż dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji jest niewygodny i trudny do obsługi podczas jazdy. Podstawowe zmiany temperatury wprowadzamy z pomocą manualnych pokręteł, funkcja auto czy odszranianie też, więc ok. Ale jak już chcemy z funkcji auto przejść coś bardziej konkretnego, np ogrzać bardzie stopy to trzeba się męczyć.
Tu wszystko jest ok. Dużo miejsca dla każdego z 5 pasażerów. Oczywiście w 7 osób da się podróżować, ale to raczej doraźnie i w trzecim rzędzie z osobami do 170 wzrostu.
Zdecydowanie dobrze. Przy predkości powyżej 130 zaczyna się szum, ale samochód jest w miarę wysoki, więc to nic dziwnego.
Ciężko mi powiedzieć. Bo jednak krótko go użytkuje. Co do spalanie to średnio 9 litrów. To chyba ok jak na duży samochód z mocą 224 KM.
Jak dla mnie ok. Oczywiście zawsze mogło by być lepiej. Ale to się tyczy wszystkich samochodów.
brak
brak