Ocena kierowcy - Renault Espace V Van

Gość, 7 lat temu
Silnik 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2015
Renault Espace V Van 1.6 Energy dCi 130KM 96kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Od lat jeżdżę dieslami ale takiej kutury pracy nie widziałem
Inne : Akcja serwisowa która trwała 3 dni.
Znakomite rodzinne auto zapewniające wysoki komfort podróżowania. Przy swoich gabarytach jest jednocześnie bardzo oszczędne. Najsłabszy z oferowanych diesli ma bardzo wysoką kulturę pracy i wystarczającą moc dla rodzinnego samochodu.
Diesel, ale zarówno na zewnątrz samochodu jak i w środku jest bardzo cichy i nie wprawia w drgania samochodu.
Manualna skrzynia jak w innych opiniach nie jest niestety zbyt precyzyjna zwłaszcza na niskich obrotach. Nie jest to jednak specjalnie uciążliwe
Znakomicie sobie radzi na naszych gorszych drogach i nawet w warunkach terenowych. To chyba zasługa wysokiego zawieszenia i ogromnych kół.
Ogromne szyby i system wspomagania parkowania sprawiają że zaparkowanie nawet w ciasnym miejscu nie stanowi problemu.
Po przejechaniu 180000 km przyzwyczaiłem się do rozbudowanego interfejsu graficznego i teraz nie bardzo dobrze się czuję w samochodach które mają tradycyjne systemy obsługi.
Nie mam w zasadzie specjalnych zastrzeżeń ale wydaje mi się że dla tak dużego auta chłodzenie jest trochę zbyt słabe w czasie dużych upałów. Stąd zapewne oferowany dodatkowo system chłodzenia dla tylnych siedzeń. Ja nie posiadam tej opcji
Na przestrzeń nie można narzekać. Jet jej w nadmiarze.
W czasie jazdy słychać przede wszystkim szum opon. Przy dużej prędkości i braku innych dźwięków może to irytować.
Koszty przeglądu (miałem jeden) nie odbiegają od kosztów np. w Fordzie. Zużycie paliwa znacznie mniejsze choć uzależnione od prędkości jazdy. Dla jazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami tj 140 na autostradach zużycie około 6 l ropy/100km
Cena zawsze może być mniejsza ale w porównaniu do podobnych samochodów chyba nie jest wygurowana
Nigdy mnie nie zawiódł a jedynie był na akcji serwisowej związanej z jakimiś usterkami wieku dziecięcego. Nie wpływało to jednak na jazdę.
Nie było żadnej usterki do 18 000 km. Jak będzie dalej nie wiem ale nic nie wskazuje na jakieś kłopoty

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Energy dCi 130KM 96kW [l/100km]

8,1