Lista ocen Renault Fluence (51) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamo
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
To auto nigdy mnie nie zawiodło sprzęgło wymieniłem bo już było zużyte ale to dlatego że poprzedni właściciel jeździł praktycznie tylko w mieście ja robię miasto i trasy i wymieniłem też rozrusznik co też było przyczyną często jazdy w mieście. Auto ma teraz 182 000 km i jest w doskonałym stanie muszę je sprzedać bo szukam kombi potrzebuję nieco większego bagażnika ale najchętniej bym go nie sprzedawał wcale. Naprawy są tanie części zamienne...
~Jacek
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Auto w ciągu ostatniego miesiąca trzy razy jechało na lawecie do serwisu. Jest jakiś problem, z którym serwis sobie nie radzi, a moje nerwy przekroczyły juz akceptowalny poziom. Auto w najmniej spodziewanym momemncie po prostu nie odpala... A wszystko zaczęło się od tego, że przy około 13000 tys. przebiegu silnik po nocy zaczął odpalać za drugim, trzecim razem i to bez entuzjazmu...
~Rafał T.
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Brak. I nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie miało coś się pojawić. Auto kompletnie niezawodne. O dziwo ponad 90 000 km po polskich drogach nie zrobiło większego wrażenia na zawieszeniu, żadnych luzów czy stukania. Amortyzatory i wydech też ciągle w stanie "fabryka"...
~Piotr
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
"Najpoważniejsza" awaria jaka miała miejsce to konieczność wymiany chłodnicy klimatyzacji. Co prawda nie była to rzecz, która unieruchomiła pojazd, nawet sama klimatyzacja działała prawidłowo, ale oddzielanie się listków chłodnicy od rdzenia nie powinno mieć miejsca.
~Piotr
~Jurek
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Po 2 latach padł akumulator. W czasie okresowego przeglądu, po 3 latach eksploatacji i przebiegu 28405 km, stwierdzono, że jest dziura w tłumiku, należy przeczyścić przepustnicę, jest hałas w w osprzęcie PK. Naprawy kosztowały mnie 2046,43 zł
~Kamil
Sedan Facelifting 1.6 114KM 84kW
Nic się nie dzieje :). Oby tak dalej. Dorzucę komentarz o 5-letniej gwarancji z limitem 100000 km za 1600 zł. Znajomy miał okazję sprawdzić na własnej skórze w Megane, że gwarancja ta daje uprawnienia dokładnie tak szerokie, jak podstawowa. Żyć, nie umierać.
~Aston
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Mimi to że samochód jest dobrze zabezpiechony powierzchnią antykorozyjną to powłoka lakiernicza jest słaba można go nawet zarysować przyciskając mocniej paznokciem, dlatego trzeba lepiej zadbać o lakier.
~karol
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
przepalił się środkowy tłumik, cały układ wydechowy skorodowany, a to dopiero 2 rok eksploatacji, słaby lakier
Dziennik kosztów dla Renault Fluence
5,6
7,9
9,2
~Kazimierz
Sedan 1.5 dCi 105KM 77kW
Elektronika aktualnie poszła juz 2 tygodnie W ASO szukają przyczyny komunikatu\" sorawdz układ wtrysku\" i nie odpala.