Lista ocen Renault Fluence (75) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zakrześ
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Zawieszenie miękkie, wręcz kanapowe. Na zakrętach wychyla się mocno, ale ABSOLUTNIE nie traci stabilności! Jeśli "buja" to przy jeździe na wprost, na łukach - tak, wychyla się, ale nie "tańczy". Jakby dochodzi do pewnego momentu wychylenia auta, i potem juz dalej nie idzie, trzyma się w takiej "wychylonej" pozycji, i możesz jeszcze dodawać gazu, bo nic się nie dzieje złego. Po przyzwyczajeniu się do...
~Pablo 74
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Zawieszenie dośc dobrze tłumi nierówności na naszych dziurawych drogach. Czego nie wytłumi zawieszenie to zrobią to miękkie fotele:-) Minusem jest wrażenie rozchybotania samochodu na nierównej drodze-widac że auto ma kłopot z amortyzowaniem krótkich, następujących po sobie nierówności.Szczególnie widac że tylna oś się z tym męczy.Jednak coś za coś-jest sprężyście i całkiem wygodnie.Na pewno ten samochód kompletnie nie sprawdza się w szybkiej...
~Przem
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Układ jezdny dość dobrze jak na samochód tej klasy z tyłu, z przodu znacznie gorzej. Niby McPherson, a jednak jeden drugiemu nie jest do końca równy. Ogólnie można wybaczyć gorsze resorowanie, za śmieszne wręcz ceny napraw zawieszenia (wiadomo jak to u nas, raczej szybko się wszystko zużywa w zawieszeniu). Samochód raczej komfortowy, na pewno nie dynamiczny, określiłbym dokładnie jak ludzie na forum "taka jeżdżąca kanapa". W...
~mike
Sedan 2.0 16V 140KM 103kW
Jest przeciętnie. Hamulce to dramat - za słabe do tej mocy i masy. Samochód wychyla się na zakrętach, przy ostrzejszych manewrach włącza się kontrola trakcji, ale nie miałem przez to nigdy niebezpiecznej sytuacji. Elektroniczne wspomaganie przy manewrowaniu super lekkie i wygodne, przy jeździe nienaturalnie twarde i nieprecyzyjne, ciągle trzeba robić minikontry, nie da się nigdzie oprzeć rąk, przez co bardzo bolą plecy w trasie.
~krzych-wwa
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Jest komfortowy, ale zapewnia spory margines bezpieczeństwa. Trzeba się tylko przyzwyczaić do przechyłów nadwozia, bo zawias pewnie trzyma koła przy drodze. Na dobrych oponach można sobie pozwolić na sporo i siedzieć niemieckim konstrukcjom na ogonie ;) Spory prześwit (14cm) pozwala bez większego stresu jechać nawet polną drogą, oczywiście w granicach rozsądku.
~Kamil
Sedan Facelifting 1.6 114KM 84kW
W swojej półce cenowej - rewelacja. Zawieszenie zestrojone bardzo komfortowo, po francusku, jednak bez przesady - wygoda i wybieranie nierówności stoi na wysokim poziomie, czym niestety płacimy na zakrętach, gdzie trzeba zachować nieco niższą prędkość niż w przypadku konkurencyjnych aut.
~Benc
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Fajne proste, miękkie zawieszenie na pojedynczych wahaczach. Przy wolnych manewrach kierownica chodzi lekko potem się robi bardziej bezpośredni. Na pewno nie jest to zawiecha do wariactw. Auto ma dosyć wysoki prześwit więc nie trzeba tak bardzo uważać na byle krawężnik.
~Art2s
Sedan 2.0 16V 140KM 103kW
Auto pewnie się prowadzi. Na kostce brukowej jest trochę nerwowy. Samochód reaguje natychmiast na ruchy kierownicą. Przez nasze dziury przelatuje dość gładko. Buda się też nie wychyla. Dla niektórych osób układ może być zbyt czuły. Dla mnie osobiście jest ok.
~Flanker
Sedan 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
Układ jezdny: szóstka za komfort jazdy, trójka za precyzję prowadzenia. Mógłby być dokładniejszy, ale z drugiej strony bardzo dużo rekompensuje nam komfort jazdy, który jest ogromny - przy konwencjonalnym zawieszeniu jest to niezłe osiągnięcie konstruktorów.
~hombre
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Nie jest to auto sportowe, ale z punktu widzenia zwykłego człowieka prowadzi się ZNAKOMICIE, a dodatkowo czuwa elektronika. Świetny kompromis pomiędzy komfortem a bezpieczeństwem i stabilnością. Wygląda na dobrze dostosowany do naszych dziurawych dróg.