Lista ocen Renault Fluence (75) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zakrześ
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Krótko i na temat - do prędkości 110km/h nic się nie dzieje. Jest po prostu cicho. A potem - robi się głośno. Nie słychać jednak szumu potwietrza, a raczej dźwięk silnika i opon. W ogóle auto jest opływowe, i szum powietrza nie jest raczej problemem, bardziej słyszalny jest hałas silnika i szum opon. Przy 140km/h można rozmawiać swobodnie, ale radio juz chyba lepiej wyłączyć. Ale kto jeździ na autostradzie cały czas 140km/h ? Przecież to bez...
~Łukasz
Sedan Facelifting 1.6 114KM 84kW
Przed zakupem trochę martwiły mnie opinie o silnym hałasie i słabym wyciszeniu. Istotnie - jeśli punktem odniesienia są 2 x droższe samochody segmentu D, na pewno tak jest. Ale w codziennej eksploatacji Fluence nie odbiega od średniej. Do 12--130km/h hałas nie jest uciążliwy. Z samochodów, które użytkowałem Fluence wypada pod tym kątem np. ciut lepiej niż Focus mk2 TDCI czy Qashqai 2.0 140KM.
~Flanker
Sedan 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
Przy zimnym silniku czasami słychać, że mamy do czynienia z dieslem. Natomiast wraz ze wzrostem prędkości problem hałasu się zmniejsza. Spory dystans przejechany po autostradach upewnił mnie co do tej prawidłowości - bezproblemowo można dłuższy czas jechać 120-170kph (oczywiście nie w PL tylko w Niemczech...), słuchać muzyki, rozmawiać...
~Aston
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Samochód jest wyciszony dobrze chociaż nie wiem czy nie przydało by się lepsze wyciszenie przedziału silnikowego np:na klapie bagażnika przedniego podwieszenia pokrowca lub wkładu filcowego który by zabezpieczał silnik a klapę bagażnika. Być może wtedy samochód przd dużych prędkościach byłby znacznie cichszy.
~Piotr
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Przeciętne. O ile do 100 km/h jest cicho, a do 120 km/h akceptowanie, to powyżej tej prędkości lub w okolicach 4000 obr/min robi się już trochę głośno. Poniekąd jest to wina 5 - cio biegowej skrzyni biegów, ale wygłuszenie też nie jest za bogate. Z drugiej strony nie jest to auto klasy premium.
~Piotr
~Kamil
Sedan Facelifting 1.6 114KM 84kW
Moja opinia nie pokrywa się z opinią większości moich pasażerów, jednak auto jest dla mnie za głośne. W związku z charakterystyką silnika, przy dynamicznej jeździe trzeba je wysoko kręcić, a wtedy odgłos silnika jest głośny i nieprzyjemny. Inżynierowie akustycy nie pracowali nad tym autem ;).
~seth
Sedan 1.5 dCi FAP 90KM 66kW
Wnętrza ok, ale silnik to poezja, miałem fabię 1.9 tdi więc wiem co to klekot, tutaj jest o wiele ciszej, szczególnie na zewnątrz. Ostatnio wysiadałem z zapalonego auto i podjechał passat 2.0tdi to myślałem że stado kaczek mnie oblazło, klekot vw jest nie do zniesienia!
~krzych-wwa
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Do 100km/h w kabinie jest przyjemnie cicho, później coraz bardziej słychać silnik. Słychać, że Renault pożałowało na wygłuszeniu komory silnika. Szumy powietrza są dobrze kontrolowane. Dodatkowa mata wygłuszająca na maskę niestety tylko trochę poprawia sytuację.
~Przem
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Słabe wyciszenie przy wyższych prędkościach, zwłaszcza autostradowych odczuwa się spory dyskomfort. Dźwięk silnika i układu przeniesienia napędu jest nieprzyjemny. Samochód idealny na krótsze trasy i podmiejskie wypady.