Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic II Grand Scenic

Danielko, 4 lata temu
Silnik 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Rok produkcji 2011
Renault Grand Scenic II Grand Scenic 1.4 TCe 16v 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.4 zaskakuje kulturą pracy, dynamiką i bezawaryjnością
Jestem drugim właścicielem, jak na tą cenę nie ma nic lepszego. Turbo daje miłą elastyczność i dynamikę, oczywiście nie jest to demon szybkości, ale daje radę w nawet 6 osób. Spalanie bardzo zależy od stylu jazdy trasa 90/100 8 litrów, autostrada 120/130 9 litrów, autostrada 160/180 nawet 13 litrów, miasto/korki 11/12 litrów (gazu). Silnik bardzo dobrze znosi LPG, które bardzo obniża koszty jazdy. Co do usterek, auto mam 2 lata i nic się nie działo (tylko części eksploatacyjne). Wyciszenie jest na bdb poziomie. Jak na swoje wymiary zaskakuje przestronnością i praktycznością, a w trzecim rzędzie (po niewielkim przesunięciu drugiego) na prawdę da się usiąść. Auto jest miękkie na zakrętach (jak to we francuskich vanach), na prostym jest stabilne dzięki dużemu rozstawu osi. Najlepszym atutem w przypadku używanego auta jest praktycznie zerowa korozja. !!! Jest to mój drugi Scenic (pierwszy: II gen 1.6) i w żadnym nie spotkałem się z awarią elektroniki. Zdecydowanie polecam, byle nie 1.6 ponieważ spalanie podobne, a dynamika dużo gorsza.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TCe 16v 130KM 96kW [l/100km]

9,3