Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic II Grand Scenic

Łukasz, 8 lat temu
Silnik 2.0 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Renault Grand Scenic II Grand Scenic 2.0 16v 140KM 103kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Auto nie "wyględne" z zewnątrz, ale w wersji Privilege w środku niczego nie brakuje. Komfort podróżowania jest bardzo dobry.
Silnik 2.0 benzyna. Nie ma co się oszukiwać, w mieście trochę pali. Przy normalnym użytkowaniu i rozgrzanym silniku oraz skrzyni koło 10.5-11 l., ale potrafi łyknąć i 14l przy bardzo krótkich odcinkach niskiej temp. zewnętrznej i nierozgrzanym silniku oraz skrzyni. W trasie średnie spalanie przy 140 między 10-11l koło 100 km wychodzi 8.5l Silnik pracuje cicho dopiero jak depniemy zaczyna być słyszalny. Do 140 praktycznie tylko szum powietrza. Na postoju w ogóle nie słychać.
Mój pierwszy automat nie licząc auta w pracy. Skrzynia CVT dopiero raczkuje na naszym rynku. Czytałem opinie o tej skrzyni i najczęściej wypowiadają się o niej osoby, które nie mają o niej pojęcia, nigdy nie mieli auta w takiej skrzyni, albo mieli sprowadzone Audi w multitronicku z przebiegiem
Dobrze wchodzi w zakręty, bobrze się prowadzi mimo sporych rozmiarów.
Szyba przednia duża i wszystko widać. Przez tylną szybę też wszystko widać, generalnie widoczność bardzo dobra.
Nawiewy na tylne siedzenia w słupkach oraz na nogi.
Przestrzeni jest mnóstwo dla wszystkich, a schowków jest tyle, że nie wiem co gdzie chować.
Jak na razie jedyne koszty jakie ponoszę to paliwo ponieważ auto użytkuję 3 tygodnie. Mam nadzieję, że obejdzie się bez większych wydatków
Brak
Brak