Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic II Grand Scenic

Marcin, 9 lat temu
Silnik 1.6 dCi S&S eco2 130KM 96kW
Rok produkcji 2011
Renault Grand Scenic II Grand Scenic 1.6 dCi S&S eco2 130KM 96kW 2011-2011 - Oceń swoje auto
Bardzo fajne autko zarówno rodzinne. Dużo schowków i możliwości aranżacji wnętrza. Używam go w dużej mierze do wyjazdów służbowych i uważam, że komfort podróżowania jest doskonały.
Duże zaskoczenie, poprzednio miałem 1.9dic w Laugunie, a tutaj 1.6dci wyższa moc a szczególnie moment obrotowy. Silnik w długiej trasie spisuje się rewelacyjnie, jest bardzo cichy i ma niskie spalanie. Przez niecały rok zrobiłem 30tys km. Na trasie pomimo gabarytów wyciąga 200km/h. Jedyny minus to charakterystyka momentu obrotowego. W mieście muszę uważać, aby nie schodzić poniżej 1200, bo tam nie mam momentu ;)
Skrzynia biegów ok.
Przy agresywnym ruszaniu duży moment powoduje uślizgi kół, ale w tym momencie działa ESP. Dodam, że nawet przy nowych oponach ;). Szczególnie na śliskiej nawierzchni. Hamulce trochę słabe.
Widczność bardzo dobra.
Ergonomia doskonała.
Automatyczna klimatyzacja działa bardzo dobrze. Bardzo fajna funkcja której nie miałem w poprzedni aucie, to ustawienie klimy na soft/auto/fast.
OK.
Do 160km/h wyciszenie bardzo dobre. Powyżej dość głośno. Porównuję do poprzedniego auta.
Jak to Renault, bardzo niskie. Zarówno serwis (części eksploatacyjne) jak i ubezpieczenia oraz koszty paliwa.
Fantastyczny.
Brak usterek jak do tej pory.
Brak poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 dCi S&S eco2 130KM 96kW [l/100km]