Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic II Grand Scenic

Sławek, 6 lat temu
Silnik 1.6 dCi S&S eco2 130KM 96kW
Rok produkcji 2011
Renault Grand Scenic II Grand Scenic 1.6 dCi S&S eco2 130KM 96kW 2011-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Renault Grand Scenic model III wyszedł już 2009 roku a silnik 1.6dCi w wrzesień, październik 2011
Układ elektryczny
Poza S&S, który jest upierdliwy [ dla mnie nie ma racji bytu jest wyłączany zaraz po starcie, w korkach - klimatyzacja, nawiew OFF - jedyny PLUS jak zgaśnie to szybko zapali silnik to co komu wygodniej, ale akumulator dostaje od S&S nieźle po ... Zatem zwyczajnie OFF]. Ogólnie jestem zadowolony ... Renault Grand Scenic model III wyszedł już 2009 roku a silnik 1.6dCi w wrzesień, październik 2011
Twin turbo Niezły moment obrotowy 320 Nm, ale od 1750obr/min do 2500obr/min. Nie źle się kręci nawet do 4500. TO jest Diesel zatem NIE MA super przyśpieszeń od 1000obr. Chcesz sport to najlepiej trzymaj się powyżej 1500 obrotów. 5 osób + pełny bagażnik + bagażnik z rowerami nie czuje się braku mocy
Francuska skrzynia - kwestia przyzwyczajenia - Precyzyjna Jeździłem VW Caravelle, AUDI 80 A6, Mercedes 190, Toyota Corollą, Peugot 406 porównywalne wrażenia.
Duże auto, ale prowadzi się bardzo dobrze. Bardzo dobre hamulce. Brak Zawieszenia wielowahaczowego nie podnosi kosztów. Nie jest to Citroen Picasso z zawieszeniem hydropneuatycznym
Dobra widoczność do przodu oraz w lusterkach. Czujniki ultradźwiękowe trochę nadpobudliwe.
Do używania tempomatu i ogranicznika trzeba się trochę przyzwyczaić. Na początku nie potrafiłem się przyzwyczaić do wyglądu wyświetlacza prędkościomierza i obrotomierza. Renault jeszcze mógłby popracować nad ergonomią
Rewelacja. Klima OK ogrzewanie na taki duże samochód też.
Rewelacja. 3 rząd pasażerowie po 170 cm wzrostu jadą po 150km i nie narzekają. Na krótkich odcinkach nawet ja 192 cm wzrostu i daje radę. Dobry 7 osobowy samochód. Porównywałem Peugot 5008, Citroen Grand Picasso RGS III 2011 ma najwięcej miejsca w 3 rzędzie
Cudów nie ma. Brak Zawieszenia wielowahaczowego jak w Mercedesie 190 w taki dużym aucie da się odczuć - rekompensuje tu wyciszenie
Na razie sama eksploatacja. Klocki, Tarcze, olej, filtry. Olej zalecam wymieniać co 20 tyś. km a nie jak sugeruje producent co 30tyś ( Auto posiada FAP)
Auto warte swojej ceny i jest tańsze vanów VW ( 2.0TDI nie dla mnie nie jest to 1.9TDI ). Można porównać do Peugota 5008 lub Citroena Grand Piccaso 2.0HDI. Wyposażenie i jakość Konkurencyjna
Drobiazgi w elektryce złącze w żarówkach świateł dziennych. Blaszki trzeba trochę podginać. Popsuł silnik składania lusterka kierowcy.
BRAK ponad 200 tyś. i zero problemów po 30 tyś użytkowania tylko pierdoły

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 dCi S&S eco2 130KM 96kW [l/100km]