Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic II Grand Scenic

pogar, 13 lat temu
Silnik 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Rok produkcji 2009
Renault Grand Scenic II Grand Scenic 1.9 dCi FAP 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Baaardo dynamiczny, cichy, ekonomiczny
Karoseria : brak
Przeniesienie napędu : brak
Inne : brak
Jestem (póki co) zachwycony tym samochodem. świetnie mi się nim jeździ, jest bardzo cichy, wygodny, mało pali. To mój pierwszy francuz, pierwszy diesel.. :-) Jak tak dalej pójdzie, pozostanę wierny tej marce :-)
To mój pierwszy diesel, ale jestem z silnika zadowolony. Moc wystarczająca, bardzo dobre przyspieszenie. Ten dzwięk Brruuuum na wyższych obrotach : fantastyczny!
Ponieważ auto to diesel to i maksymalny moment obrotowy jest szybko. Wobec powyższego ekonomiczna jazda to częste zmienianie biegów. Z drugiej strony, przy przyspieszaniu, biegi są długie (np. wyprzedzanie na 4tym biegu od 70km/h do 140 km/h).
Dobrze się trzyma drogi, nie pływa za bardzo ani nie skacze na dziurach.
Mogłaby być większa: troche mi przeszkadzają frontowe słupki. Za to wbudowana kamera cofania ułatwia parkowanie tyłem.
Generanie jest bardzo dobrze. Z minusów to nie najlepsze położenie przycisku hamulca ręcznego, czy też dostępność do wycieraczek wymaga podniesienia maski. Dużo schowków. Przy zamówieniu wersji 7dmio osobowej, podłoga bagażnika jest wyższa niż podłoga w drugim rzędzie, stąd przewożenie pewnych dłuższych rzeczy może być uciążliwe. Z tego powodu zrezygnowałem z wersji 7dmio osobowej.
Ja nie lubię jak klimatyzacja mi wieje w twarz, więc zawze nawiewy frontowe zamykam. W takim rezultacie klima w trybie Automatycznym działa słabo. DOpiero otwarcie frontowych nawiewów usprawnia ten tryb .
Jest dobrze. W sumie to do pełni szczęscia mi brakuje odrobinę szerszego środkowego fotela w drugim rzędzie (jest odrobinkę węższe od pozostałych dwóch, na których mam dwa wielkie foteliki samochodowe). Aby trzy dorosłe osoby i dwójka dzieci mogły wygodnie podróżować (jak wspomniałem mam dwa, naprawdę szerokie foteliki samochodowe), jeden z fotelików jedzie na przednim fotelu pasażera a drugi na środkowym fotelu w drugim rzędzie. Osoby dorosłe zaś na skrajnych fotelach w drugim rzędzie.
W aucie jest cichutko. Po prostu. :-)
Przejechałem samochodem dopiero 7 tys km, więc za dużo tu nie wydałem. Spalanie: 5.5 ekononomiczna trasa, 7.2 przy bardzo agresywnej jeździe w trasie, 7.2-8.2 w mieście. Dotychczas tylko (po 3 tys. km - za namową kolegów) zleciłem wymianę oleju, co kosztowało mnie (ASO oczywiście) 450 zł. Po pierwszym tysiącu kilometrów auto zaczęło palić mniej.
Na początu Scenica wogóle nie brałem pod uwagę. Myślałem o zakupie 2-3 letniego Forda S-Max lub Galaxy. Potem kolega mi doradził obejrzenie Scenica.. Jak się okazało w cenniku, za cenę używanego Forda mogłem mieć nowy samochód. Pozostało więc tylko odwiedzić salon. Szczeniak spodobał mi się od razu i już wiedziałem że go chcę.
Wszystko działa. Mogę jedynie narzekać iż bez względu na ustawienie nawiewu w drugim rzędzie, zawsze tam wieje (ASO mówi że tak ma być). Zestaw bluetooth w Radiu nie chciał mi też skopiować wszystkich wpisów z ksiązki telefonicznej telefonu (nie udało się zreplikowaćć problemu na telefonach w ASO oraz na innym forum internetowym). Z denerwujących rzeczy może być to, iż po deszczu, gdy zamykam klape bagażnika, zostaję oblany wodą która się zgromadzi na przestrzeni wokoł osłony tablicy rejestracyjnej :-)
Odpukać. Nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi FAP 130KM 96kW [l/100km]