Lista ocen Renault Grand Scenic III (13) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~morpheus
Van 1.6 dCi 160KM 118kW
Tu jeszcze do końca nie wiem. Wykupiłem dodatkową gwarancję oraz pakiet przeglądów na 5 lat/80tys. km więc niby powinienem spać spokojnie. Jednak boję się trochę użytkowania DPFa, który może się przytkać przy jeździe miejskiej, a tego już gwarancja nie obejmuje. Do tego dochodzi unikalny rozmiar kół i nietypowe opony. Jak na razie wybór felg jest właściwie zerowy (tylko oryginalne) a opon jest do wyboru dosłownie kilka - za to w dość...
~Michał Trójmiejski
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
Biorąc pod uwagę pakiety gwarancji i serwisu w Reno to spodziewam się, że koszt przez pierwsze 5 lat będzie żaden - poza klockami hamulcowymi. Spalanie bardzo niskie - w trasie autostrada i drogi krajowe, miasta (słowem cykl mieszany) do 140km/h 7.1litrów wg komputera, niech będzie 7.5 wg paragonu. Miasto mniej niż 8 litrów przy stonowanej jeździe. Można 6.5 przy ekojeździe, ale aż wstyd tak jeździć.
~szmigiel
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
W serwisie jeszcze nie byłem na przeglądzie, ale spalanie oceniam na bardzo dobrym poziomie. Mam wykupiony pakiet przeglądów i gwarancji (za 1200zł) na dodatkowe 2 lata, jednak i tak planuje wymieniać olej co 10-15 tyś. Zobaczymy ile ta "przyjemność" będzie kosztować w ASO. Spalanie jakie pokazuje komputer przy codziennej jeździe (mieszanej) to 6,8-7,0 l/100
~userX
Van 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Nie wiem, to auto firmowe. Jak na razie płatna wizyta w serwisie tylko na przeglądzie, reszta robiona w ramach gwarancji. Auto pali dużo więcej niż deklaruje producent - średnie spalanie 9,0L/100km to sporo a jeżdzi głównie moja żona i dzieci więc bez szaleństw. Maksymalne spalanie 100% autostrada ok 150-170km/h - 11,6L.
~zenbar
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
Miłe zaskoczenie - niskie spalanie - po 10tys km przebiegu średnie spalanie jest na poziomie 6,9l. Koszt pierwszego przeglądu może zamknąć się w kwocie 400zł - nie ma konieczności wymiany oleju silnikowego. Koszt z olejem to 900zł.
~xavius8
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
Póki co trudno powiedzieć, ale koszty przeglądów i podstawowych części nie wyglądają źle. Spalanie przyzwoite, chociaż wskazania komputera i rzeczywiste rozbieżne o 5-10%.
~Rafa
Van 1.2 Energy TCe 115KM 85kW
poza filtrami, olejem nic nie było potrzeby robić, wiec jest bardzo dobrze
~Grzegorz
Van 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Pali znośnie jeśli nie szalejemy z przyśpieszaniem i nie przekraczamy 130 km/godz.
~Arkadiusz
Van 1.5 dCi 110KM 81kW
Jeszcze nie wiem (przejechałem około 12 tyś km)
Dziennik kosztów dla Renault Grand Scenic III
7,3
~woodoo
Van 1.3 Energy TCe 160KM 118kW
Koszt serwisu i części, jeden z najtańszych.