Lista ocen Renault Grand Scenic III (13) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~woodoo
Van 1.3 Energy TCe 160KM 118kW
Skrzynia ogólnie bardzo dobra jednak naprawdę trzeba się nauczyć nią jeździć nawet przesiadając się nie tyle z manualnej, ale również z automatycznej kinetycznej. Z początku nie mogłem się przyzwyczaić do szarpania przy ruszaniu ale po tygodniu, dwóch nauczyłem się tak operować gazem że teraz odbywa się to bardzo płynnie. Zasada jest prosta, nie wciskamy gazu płynnie tylko naciskamy w wybrane położenie i przytrzymujemy go a auto samo nabiera...
~morpheus
Van 1.6 dCi 160KM 118kW
Rewelacyjna! Świetnie dogaduje się z silnikiem. W zależności od trybu jazdy - zmienia biegi dość szybko, lub lekko przeciąga do wyższych obrotów - co kto lubi i co komu potrzebne. Żadnych szarpnięć, praca całkowicie płynna, niemal niezauważalna zmiana biegów.
~Michał Trójmiejski
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
Jest. Działa płynnie. Lewarek jest jak dla mnie komfortowo umieszczony, płaszczyzna pracy wygodna. Trzymając rękę w tym rejonie przyciski na konsoli są w zasięgu palca.
~zenbar
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
6 bieg jest dobrym pomysłem. Nieco krótki 2 bieg. Zmiany biegów płynne. Ciężka zmiana biegów podczas silnych mrozów - po rozgrzaniu problem znika.
~szmigiel
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
Jest dość precyzyjna, choć nie tak jak w moim poprzednim aucie (VW Golf V). Biegi wchodzą gładko, a skoki lewarka są umiarkowanie krótkie.
~userX
Van 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Brak zastrzeżeń, biegi wchodzą płynnie. Nie lubi szybkiej zmiany biegów ale nie do tego przecież to auto zostało stworzone.
~xavius8
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
Skrzynia działa płynnie, haczeń jest niewiele. Skok lewarka jest optymalny, a jego umiejscowienie wygodne.
~Rafa
Van 1.2 Energy TCe 115KM 85kW
samochód z 2017/50 tys km więc skrzynia pracuje jak u producenta w reklamie -
~Arkadiusz
Van 1.5 dCi 110KM 81kW
Cicha i elastyczna, biegi wchodzą bardzo lekko
~Tomek
Van 1.6 dCi 130KM 96kW