Ocena kierowcy - Renault Kadjar Crossover Facelifting

AdamKadjar, 4 lata temu
Silnik 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2018
Renault Kadjar Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW od 2018 - Oceń swoje auto
Generalnie OK. Samochód służy do codziennej jazdy, w większości po mieście. Spisuje się znakomicie i jestem zadowolony. Fajnie działa dostęp "wolne ręce", nie narzekam na START-STOP, świetnie działa hamulec elektroniczny. Multimedia i R-link 2 OK, po za brakiem możliwości wysyłania SMS - nie wyślesz wcale, nawet jakiś wiadomości typu szablon. Mały minus za kilka wkurzających rozwiązań takich jak schowane włączniki podgrzewania siedzeń i umieszczenie włącznika tempomatu - za to urwałbym coś projektantowi.
Nie mam zastrzeżeń. Jak dla mnie zupełnie wystarczający, dynamika i moc w porządku - jak dla mnie.
Generalnie OK, trochę małe zakresy dla biegów 1-4, trzeba się namachać. Za to na biegu 5 działa płynnie od najniższych prędkości.
Nie mam zastrzeżeń. Samochód porusza się płynnie. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie mały promień skrętu. Zawraca prawie jak rower.
Nie mam zastrzeżeń. Mam biały zwykły lakier, przy regularnym myciu nie ma problemu z utrzymaniem czystości, nawet lśni czasami w słońcu. Lakier ok, zeszło otarcie z lakierem pozostawione przez jakiegoś cymbała na parkingu.
Nie mam zastrzeżeń. Bardzo fajnie działa ogrzewanie przedniej szyby. Kilka sekund po włączeniu już widać efekty. Daje radę nawet z zamarzniętym śniegiem.
Urwałbym jaja projektantom, którzy wymyślili położenie włączników ogrzewania siedzeń i tempomatu. Reszta OK.
Wg mnie ogrzewanie nie działa na pełną moc. Jest ciepło, ale nie gorąco. Za to podgrzewane siedzenia działają rewelacyjnie, w zasadzie okres zimowy cały czas grzało w tyłek aż miło.
No bagażnik mógłby być większy. Ale widział gały co brały. Przesiadłem się z Megane Grandtour i tam było duużo miejsca. W Kadjar jest znacznie mniej, ale za to bardzo fajnie zorganizowana jest przestrzeń. Można zmieniać pojemność za pomocą dwóch maskownic. Trochę mały schowek przedni.
Nie narzekam, nie odczuwam jakiś problemów. Silnik słychać na wysokich obrotach.
Jest ok. Duży samochód musi kosztować, na razie leję i jadę więc kosztów utrzymania po za paliwem nie ma żadnych. A na przyszłość zabezpieczyłem się wykupując pakiet dodatkowej gwarancji i bezpłatnych przeglądów.
Wybrałem wersję najbogatszą Intens + pakiet ogrzewania + pakiet z czujnikami parkowania, kamerą cofania itp. Dostałem dobry (tak mi się wydaje) rabat , więc nie narzekam.
Po dwóch miesiącach zaczął skrzypieć fotel kierowcy - naprawione w serwisie. Kilka razy (pewnie z brudu i wilgoci) pojawił się komunikat o niesprawnych czujnikach parkowania.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW [l/100km]