Lista ocen Renault Kadjar Crossover (78) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Biegi wchodzą gładko i płynnie, skrzynia ogólnie dynamiczna i ładnie pracująca, ale problemem są SKOKI biegów. Jedynka jest jak w starym AUTOSANIE, tylko do drgnięcia auta z miejsca. Ogólnie na dole jest tak blisko między biegami, że zdarzyło mi się kilka razy z 3 ruszyć. Generalnie 3 biegu można nie używać, bo jest tak blisko 2 i 4. Generalnie na dole może to i nie problem, ale 6 bieg, przez to jest już spoko nawet przy 80. Jeżdżąc na...
~Tomasz
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Czasem jednak coś tam haczy.... i przypomina się fatalna opinia o francuskich skrzyniach biegu. Dodatkowo irytuje dość ciężka praca lewarka przy ujemnych temperaturach, zwłaszcza jeśli samochód przestał noc na mrozie. Przypadłość raczej starszych aut, gdzie osnowy linek i cięgieł prowadzące do skrzyni przemarzały i przesmarowanie ich niwelowało ten problem. W nowym samochodzie sytuacja trochę niepojęta i stąd brak jednej gwiazdki
~KermitFrog
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Drążek zmiany biegów przemieszcza się do przodu i do tylu wraz z dodawaniem bądź ujmowaniem gazu. Katastrofa! Nikt mi nie wmówi, ze tak ma być. Zdarza się, ze podczas przełączania z pierwszego biegu na drugi skrzynia haczy, ale ten objaw zdarza się rzadko. Podczas mrozów na początku jazdy skrzynia pracuje opornie, po rozgrzaniu problem ustępuje.
~Paweel K
Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW
Miękka i o długich drogach prowadzenia. Tu znów nic ze sportowego samochodu. Ale to nie ten segment, jednak mogła by być trochę bardziej twarda. I tu znów dla kogoś o spokojnym usposobieniu ok. Dobrze zestopniowana i zgrana z silnikiem. Zarówno 2 jak i 6 bieg.
~Marta
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Asystent eko sugeruje raczej zbyt szybką zmianę biegów już około 1800 obrotów. Np bieg 6 już od około 80 km/h. Chyba nie warto się tym sugerować dla dobra silnika. Generalnie skrzynia pracuje lekko, nie odnotowałam żadnych problemów w tym zakresie.
~fooxtom
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Tutaj sceptycznie - po komentarzach w internecie spodziewałam się najgorszego, ale przyznam że jest całkiem przyzwoicie. Gdyby jednak ściśle stosować się do sugestii systemu zmiany biegów, to trzeba sie nieco napracować nad 6-przełożeniami
~mjerman
Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW
Długie drogi prowadzenia. Chodzi lekko i biegi wchodzą pewnie. Nie ma problemów nawet przy szybkich zmianach. Czasem przy zmianie z 1 na 2 jest lekkie szarpniecie ale myślę że to kwestia słabego wyczucia sprzęgła na początku.
~kd
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Dobra, ale w mroźne dni tuż po odpaleniu pracuje dość ciężko. W żadnym z poprzednich samochodów (Qashqai i Civic) nie zaobserwowałem tego. Zestrojenie trochę dziwne - biegi 1-5 dość "blisko" siebie w oderwaniu od szóstki.
~M.
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
przeczytałem kiedyś, że zmiana biegów w Renault to grzebanie łyżką w wiadrze gwoździ. W Scenicu tak było na początku. W tym jest lepiej. Choć to nie precyzja, której doświadczyłem w innych autach, ale jednak w innej klasie.
Dziennik kosztów dla Renault Kadjar Crossover
7,9
7,9
~versuskolobrzeg
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Nie mam zadnych zastrzezen. Biegi wchodzą z kliknięciem, wsteczny bez jakichkolwiek problemów. 1 i 2 bardzo krótkie, miasto serio 3,4 i 5. Tak, też nadal jestem w szoku...Benzyna, kto by pomyslał...
Renault Kadjar Crossover