Lista ocen Renault Kadjar (93) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jb
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Spalanie dla silnika benzynowego na poziomie 9-10 w mieście (przy spokojnej jeździe). Na trasie - autostrady (120-130) ok 10, dla lubiących jazdę ekonomiczną można bez problemu zejść do 6-7. System START-STOP działa sprawnie, po wciśnięciu sprzęgła silnik rusza się sprawnie i nie powoduje opóźnień przy ruszaniu. Można go wyłączyć, ale niestety trzeba to robić za każdym razem po rozpoczęciu jazdy. Francuzi postanowili kierowców nauczyć jeździć...
~piotr
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Jedyny koszt póki co to paliwo. Faktycznie auto trochę spala, ale komentarze tu zawarte odpowiednio mnie do tego nastawiły więc zaskoczenia nie było. Zauważyłem jednak, że auto trzeba dobrze wyczuć. Na początku spalanie w mieście wynosiło ok 11 litrów, a teraz udało mi się zejść do 9,8. Samochód posiada rozbudowany system ekojazdy, który po każdej jeździe wskazuje co należałoby poprawić a co robi się dobrze. W ograniczeniu spalania pomaga też...
~qq
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Spalanie katalogowe wg producenta to chwyt marketingowy ale każda marka tak robi. Realne średnie spalanie przy normalnej jeździe to 7l/100 km i dodam, że z włączonym systemem S/S ale bez włączonego ECO bo zbyt zamula. Kapelusznicy może zejdą ze spalaniem niżej. Biorąc pod uwagę, że to benzyna, do tego gabaryty to wychodzi chyba nieźle. Kadjar nie jest też zbyt ciężki. No i nie jest to auto sportowe lecz wygodny i bezpieczny przemieszczacz...
~Paweł K
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Zrobiłem tym samochodem 24000tys od tamtego roku. Maksymalnie ile mi "zjadł" to było 9 litrów przy prędkości 140-160 km/h z Łodzi do Gdańska. W drodze powrotnej już jechałem wolniej ok.110-130km/h i spalanie w granicach 5.8 litra/100. W mieście przy normalnej jeździe ok. 7.5 litra. Jedyne co mnie bardzo zdziwiło to że przy przebiegu 15tys. km pokazało minimum oleju i trzeba było dolać. Nie wiem skąd wam się bierze takie spalanie.
~M.
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Dostałem 5 lat gwarancji i przeglądy w cenie. Koła 17" to duży wydatek i warto przeglądnąć ceny jeśli chce się mieć drugi komplet kół (jeszcze czujniki - 200 zł/szt). Spalanie - jeżdżę z dzieciakami więc jak emeryt. Gdybym chciał sobie pojeździć to pewnie w 10 litrach bym się nie zamknął. Jeżdżę jednak jak jeżdżę więc 8 wychodzi (nie stoję w korkach). Przy 140 trzeba 8-9 liczyć. Przy 70 - 6,5.
~Solton
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Duże spalanie, przy 140km/h na tempomacie 8,5 litra(właczone radio , nawiew) w mieście auto rownież spala mi 8-9 litrów , wiec raczej proszę nie wierzyć w bajki że auto z tym silnikiem jest osczędne.Nawet jadac nad morze wraz z bagaznikie na rowery zamontowane na hak (dwa rower/ 3 osoby podrużujące) auto spalało mi 8,5 litra przy predkościach 50- 120 km/h
~kd
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Z jednej strony serwis Renault nie jest drogi, z drugiej strony spalanie tego silnika to porażka. Przy normalnej jeździe 10l w mieście i 7,5l w trasie to trochę za dużo. Uwaga - jazda ekologiczna nie zawsze jest ekonomiczna. Potrafię jeździć oszczędnie (w Qashqaiu na jednej dłuższej trasie zszedłem na 3,9l komputerowo/4,4l realnie). W tym nie da się.
~termens44
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Mam pięć lat gwarancji w opcji EASY SERWIS także mogę zapomnieć o awariach i kosztach przez 5 lat lub 100 000 kilometrów . Polecam wszystkim wykupienie tego pakietu a wszystkie przeglądu ewentualne naprawy macie za darmo . Oleje , filtry itd również za darmo . Mam auto dopiero rok także co mogę napisać o kosztach ? : )
~mjerman
Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW
Minimalne na 100km jakie osiągnąłem to 5.2l. Wracając z dalekiej trasy 350 km autostrady + 110 km zwykła drogą 6.9 l ale autostrada od A do B bez postoju z tempomatem na 180 km/h kilka razy trzeba bylo zwolnic ale 350km w 2.5h więc wynik 6.9 i tak jest cacy. W 1.8 benz miałem 11l/100km na tej samej trasie jadąc niemal identycznie
~fuegofan
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Spalanie na pewno nie jest takie jak piszą w katalogu, Przy normalnej miejskiej jeździe w 400-tysięcznym średnio zakorkowanym mieście przekracza 10l , jeżdżąc stylem emeryta można zejść do 9 litrów ale do emerytury mam jeszcze ponad 20 lat! na trasie nie przekraczając 100-110km/h 7l. na autostradzie przy ok 160km/h spala 12!