Lista ocen Renault Kadjar (105) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Biegi wchodzą gładko i płynnie, skrzynia ogólnie dynamiczna i ładnie pracująca, ale problemem są SKOKI biegów. Jedynka jest jak w starym AUTOSANIE, tylko do drgnięcia auta z miejsca. Ogólnie na dole jest tak blisko między biegami, że zdarzyło mi się kilka razy z 3 ruszyć. Generalnie 3 biegu można nie używać, bo jest tak blisko 2 i 4. Generalnie na dole może to i nie problem, ale 6 bieg, przez to jest już spoko nawet przy 80. Jeżdżąc na...
~Lord Vader
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Początkowo zastanawiałem się nad skrzynią automatyczną EDC ale konieczność dopłaty +17 tysięcy szybko mnie ostudziła.. Może kiedyś:-) Skrzynia nie haczy, pracuje płynnie. Potwierdzam opinię o krótkim pierwszym biegu. Mi to nie przeszkadza bo nie ścigam się "z zielonego", do normalnego i sprawnego ruszenia w zupełności wystarcza. Do charakteru tego auta i silnika przełożenia skrzyni, moim zdaniem, dobrane są dosyć dobrze. To nie wyścigówka.
~Tomasz
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Czasem jednak coś tam haczy.... i przypomina się fatalna opinia o francuskich skrzyniach biegu. Dodatkowo irytuje dość ciężka praca lewarka przy ujemnych temperaturach, zwłaszcza jeśli samochód przestał noc na mrozie. Przypadłość raczej starszych aut, gdzie osnowy linek i cięgieł prowadzące do skrzyni przemarzały i przesmarowanie ich niwelowało ten problem. W nowym samochodzie sytuacja trochę niepojęta i stąd brak jednej gwiazdki
~_P
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Skrzynia całkiem dobra, chociaż jej zestopniowanie na niskich biegach jest takie, że przy bardzo niskich prędkościach trzeba praktycznie jechać na 1, bo na 2 czuć że się męczy, ( w poprzednim aucie 1 służyła mi praktycznie tylko do ruszania). Precyzja w miarę ok, miałęm auto, w którym działało to lepiej, ale tu w sumie nie ma się do czego przyczepić.
~_P
~KermitFrog
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Drążek zmiany biegów przemieszcza się do przodu i do tylu wraz z dodawaniem bądź ujmowaniem gazu. Katastrofa! Nikt mi nie wmówi, ze tak ma być. Zdarza się, ze podczas przełączania z pierwszego biegu na drugi skrzynia haczy, ale ten objaw zdarza się rzadko. Podczas mrozów na początku jazdy skrzynia pracuje opornie, po rozgrzaniu problem ustępuje.
~Dan
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Nie jest to precyzja wybierania biegów z grupy VAG, może bardziej dawne GM (Opel). Mam akurat trzy auta, z omawianych firm i na bieżąco sobie to mogę porównać, nie bazując na wspomnieniach i baśniach 1000 i 1 nocy. Czasem coś haczy, ale jest to sporadyczne i występuje coraz rzadziej. Samochód się dociera.
~Apek
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Działanie skrzyni biegów oceniam na stosunkowo precyzyjne i daję ocenę dobrą z plusem. Przełożenia są dosyć krótkie ale spokojnie, nie jak w sportowym aucie. Nie ma oceny 5 gwiazdek dlatego, że czasami przy 1 i 2 biegu czuć minimalne jakby "tarcie", czego w ogóle nie ma przy wyższych biegach.
~Paweel K
Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW
Miękka i o długich drogach prowadzenia. Tu znów nic ze sportowego samochodu. Ale to nie ten segment, jednak mogła by być trochę bardziej twarda. I tu znów dla kogoś o spokojnym usposobieniu ok. Dobrze zestopniowana i zgrana z silnikiem. Zarówno 2 jak i 6 bieg.
Dziennik kosztów dla Renault Kadjar
7,9
7,7
~Marta
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Asystent eko sugeruje raczej zbyt szybką zmianę biegów już około 1800 obrotów. Np bieg 6 już od około 80 km/h. Chyba nie warto się tym sugerować dla dobra silnika. Generalnie skrzynia pracuje lekko, nie odnotowałam żadnych problemów w tym zakresie.