Lista ocen Renault Kadjar (85) - Widoczność

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Auto jak to rasowy SUV ma tu pewne problemy. Niestety auto jest wysokie, a siedzi się nisko co potęguje jeszcze efekt. Słupki przednie są dość wąskie, a szyby ogromne, także do przodu widok jest spoko, do tyłu z uwagi na bliskość i wielość słupków, które są dość szerokie jest gorzej. Szyba z tyłu jest jednak dość duża, podobnie jak lusterka co ułatwia manewrowanie. Pomaga kamera cofania i czujniki.
~Paweel K
Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW
Bardzo dobra, lusterka wsteczne duże, na boki też dobra widoczność. Dodatkowo polecam kamerę do tyłu z wyświetlaczem w panelu nawigacji. Jak dla mnie podstawowa rzecz z wyposażenia dodatkowego w tym samochodzie. Radze sobie z parkowaniem doskonale ( w poprzedniku miałem dodatkowo czujniki) ale kamera podnosi komfort o 200 %. To jest warte dopłaty gdy tylko mamy możliwość.
~termens44
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Widoczność bardzo dobra w każdą stronę . Bardzo pomaga kamera cofania trzeba tylko nauczyć się cofania na kamerce . Pozycja za kierownicą wygodna co sprzyja wrażeniu że patrzymy na inne pojazdy jakby z góry .Dla mnie daje to wrażenie zwiększonego bezpieczeństwa w razie kolizji . Widok przez przednią szybę daje wrażenie jakbyśmy jechali naprawdę dużym autem
~Tomasz
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Czujniki parkowania ułatwiają nieco manewrowanie samochodu i jest całkiem nieźle. Efekt finalny psują dość szerokie słupki przednie z sporym nachyleniem które utrudniają nieco widoczność przy wyjeździe na główną drogę, czy jak w moim przypadku wymuszają dodatkowe ruchu przy uruchomianiu zdalnego sterowania bramy przy wjeździe na firmowy parking.
~Lord Vader
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Wiadomo to kompaktowy SUV więc z widocznością jest delikatnie gorzej niż w hatchbacku z uwagi na grubsze słupki i masywniejsze lusterka, nawet mimo wyższej pozycji. Ale mi to nie przeszkadza - kwestia przyzwyczajenia i opanowania wielkości auta. Są czujniki parkowania przód i tył - pomagają w ciaśniejszych miejscach.
~M.
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Lubię siedzieć nisko, więc przy obniżonym pełnym fotelu przeszkadza lewy słupek i na szybie przeszkadza efekt wybrzuszonej tapicerki przy zegarach - tam dochodzi do załamania obrazu. Lusterka super, do tego martwe pole. Kwestia słupka niwelowana przez czujniki. Doświetlanie zakrętów dla mnie nieprzydatne, bo za nisko siedzę.
~Wojtek
Crossover 1.5 dCi 110KM 81kW
Dla mnie OK. Mała tylna szyba ale przecież są lusterka i czujniki cofania. Boczne lusterka duże i dobrze zlokalizowane. Co do czujników, to działają dużo słabiej niż w Lagunie. Znacznie później informują o zbliżaniu się do przeszkody, tzn. mam wrażenie, że są zbyt wolne.
~piotr
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Samochód jest trochę zabudowany, ale cóż - jak się chce mieć wygląd to trzeba z czegoś zrezygnować :) Biorąc jednak pod uwagę kamerę cofania, pełne obudowanie czujnikami parkowania, czujnik martwego pola, Lane Assist, to absolutnie nie ma to żadnego znaczenia.
~Niegdysiejszy sceptyk
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Pomimo obnizonego na max fotela, przy wzroscie 183 cm widocznosc slaba, duza czesc prawej strony przedniej szyby przeslonieta jest puszka z czujnikami za lusterkiem. Mega grube slupki i wielkie obudowy lusterek potrafia zaslonic pieszego lub auto.
~Jb
Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Uniesiona pokrywa maski i niewielkie szyby (podobnie jak w Mazdzie MX7) ograniczają widoczność - no cóż sylwetka SUV-a kosztuje. Na szczęście kamera cofania i czujniki dookoła auta niwelują tę wadę i zapewniają komfort manewrowania.