Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

wojciech.1977@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Silnik 1.8 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 1999
Renault Laguna I Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
naprawde wygodne, dobrze wyposażone auto (moja wersja to RXT - nie ma tylko skóry i dachu otwieranego). Doskonale sprawdza sie komputer pokładowy z systezą mowy. czasem jest upierdliwy, ale naprawde sie przydaje. mozna podszlifowac angielski :-) to moja czwarta renówka (słuzbowo jezdziłem laguna 1.6). jak ktos lubi francuskie samochody to bedzie naprawde zadowolony. I moja rada: KUPUJCIE LAGUNY Z AUTOMATYCZNĄ KLIMATYZACJĄ, naprawde warto za to dopłacić. Nie jest to auto wolne od wad, ale jak sie o nie dba to odwdzięcza sie naprawde duzym komfortem podrozowania.
Jeżdzi lepiej niż 1,6. dwa oblicza. powyżej 3500 tys obr. dosyc dynamiczny
bez zadnych problemów. biegi wchodzą czysto, nawet po takim sporym przebiegu. (oczywiscie nic przy skrzyni nie było robione)
to zależy co kto lubi. przde wszystkim miękki. na polskich koleinach nie warto zakładac niższych opon niz zaleca producent.
troche przeszkadzaly mi na poczatku szerokie przednie słupki, ale w sumie to mozna sie przyzwyczaic. do tyłu całkiem niezle jak na liftbacka.
byłaby "piątka" gdyby nie imbecyl, który wymyslił takie umieszcznie włącznika ogrzewania siedzeń przednich. powinien sie smażyc... wiadomo gdzie. zeby włączyc ogrzewanie siedzen trzeba wygiąc ręke, włozyc miedzy drzwi i siedzenie i uwazac, żeby nie rozlozyc oparcia. Tak jakby sie nie dało np. obok lewarka skrzyni. eh...
ogrzewanie dobre, klimatyzacja (automatyczna) jeszcze lepsza. choć w zimie mogłby sie troche szybciej pojawiac ciepłe powietrze z nawiewów. za to ogrzewanie przedniej szyby i foteli - REWELACJA !!
tutaj całkowicie bez zastrzeżen. no chyba że ktos ma dwa merty i takich samych pasażerów. Przecietny człowiek tj. ok. 180 cm ma miejsca pod dostatkiem.
silnik słychac dopiero pow. 4000 tys. obr.. jak sa dobre opony to mozna jechac, jechac i jechac. naprawde OK. komfort na piątkę !!
jeżdzę głownie po miescie cały czas z włączoną klimatyzacją i spala max. 10 litrów. na trasie z prędkosciami przepisowymi 6 litrów. naprawdę !!! jak na te gabaryty to naprawde bardzo dobrze przeglądy i naprawy robie w nieautoryzowanej stacji, ktora obsluguje tylko Renówki. Ceny częsci do przyjęcia dla jako tako zarabiających.
za te pieniądze - całkiem udany zakup. No chyba ze jest sie miłośnikiem aut niemieckich i szczerze nienawidzi sie "francuzów". Nie żałuje ze dałem sie skusic pare lat temu.
tutaj mam pare zastrzeżen. niestety nie udało mi sie jak dotąd zdiagnozowac stuków z okolic radia (co ciekawe slychac je tylko jak jest zimno - moze ktos mial taki przypadek to prosze o maila), pękł drucik w fotelu kierowcy do lędźwiowej regulacji.
jak dotąd nie zanotowałem poważniejszej usterki (kupilem to auto z przebiegiem ponad 120 tys). Naprawiałem tylko chłodnice klimy, ale w serwisie powiedzieli, ze to wina dziurawych dróg (pękła na mocowaniu do nadwozia)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 120KM 88kW [l/100km]

7,6