Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

Hycuś, 7 lat temu
Silnik 3.0 V6 194KM 143kW
Rok produkcji 1999
Renault Laguna I Hatchback 3.0 V6 194KM 143kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik ma bardzo dobre osiągi i jest raczej bezawaryjny o ile nie będziesz go zaniedbywał.
Auto szybkie, mało awaryjne i stosunkowo tanie w utrzymaniu. Ale należy też być świadomym, że koszty eksploatacji są wyższe niż w przypadku aut z mniejszymi silnikami i taki rozrząd kosztuję ponad 1000 zł za same części.
Bardzo dobrze się zbiera, mocy nie brakuje, dobra elastyczność.
Skrzynia haczy i jest nietrwała.
Do autostrad i miasta nadaje się świetnie. Niestety nie ma co liczyć na radość z jazdy w zakrętach z powodu miękkiego zawieszenia oraz nieprecyzyjnego układu kierowniczego.
Jak się nie ma ponad 1.90m wzrostu to nie ma do czego się przyczepić.
Bardzo mały schowek pasażera, brak pojemników na kubki. Poza tym wszystko w porządku.
Nie ma do czego się przyczepić.
Jeśli masz ponad 1,9m to ciężko jest znaleźć wygodną pozycję za kierownicą, gdyby nie to wystawiłbym o wiele wyższą ocenę.
Fabryczne wyciszenie jest tragiczne w porównaniu do np. Peugeota 406 z tego samego okresu.
Jak na taki silnik koszty utrzymania są naprawdę niskie.
Na rynku wtórnym nie znajdziesz szybszego auta do 8 tyś zł w bardzo dobrym stanie.
Przejechałem dopiero 6 tyś km tym autem więc dużo nie mam w tej kwestii do powiedzenia, ale nic się jeszcze nie popsuło.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 194KM 143kW [l/100km]

13,0