Lista ocen Renault Laguna I Kombi (121) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xoxo@plusnet.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
Dla ustalenia uwagi: jestem po przesiadce z BMW 520iA z 1993 r. Przykro mi to stwierdzić ale spodziewałem się od auta tej klasy lepszej jazdy, do BMW nie ma porównania, BMK płynie po drodze Laguna jedzie i to w nienajlepszym stylu, mam koła 16 cali, aluminiowe, czuć każdą nierówność drogi co w Polsce oznacza 90% czasu jazdy. Co więcej po zmianie ze stalowych kół z zimówkami na alumy z letnimi prowadzi się ten samochód bardzo ciężko, opony...
~zelmerii@wp.pl
Kombi 2.2 D 84KM 62kW
Oceniam na 4,5. Oczywiście zaślepieni zwolennicy niemieckiego przemysłu napiszą , że za miękkie, że za coś tam. Układ jezdny pracuje tak ja ma ptracować. Nie za twardo, nie za miękko. Samochód jak na swoje gabaryty na drodze zachowuje się lepiej niż OMEGA... a wlaściciele Omeg niech sobie swoje chwalą. Zakręty pokonuje pewnie i nie pływa, reauje szybko i pewnie.
~marro
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
bardzo dobrze trzyma się w zakrętach. Miłe zaskoczenie jeśli chodzi o trwałość zawieszenia jeżdze nim półtora roku zrobiłem 64 tyś km i wymieniłem tylko końcówke rdążka kierowniczego, sprawność amortyzatorów 55% podkreślam że samochód przejechał 174000 km. Uwaga przy 170 000 km wymiana wszystkich łożysk posypały się jedno za drugim.
~Th_omas@wp.pl
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Auto ciężkie, prowadzi się dobrze - bardzo przyjemnie po prostej - przy dużych prędkościach czujesz auto doskonale a w szczególności jak jest w pełni załadowane. Koleiny nie są okropnością, nie muszę chyba wspominac żę dosyć podsterowny - zimą pomaga w tym ręczny - tylko uwaga bo długi, gdy sunie bokiem czuć jego \"wielkość\"
~Krzych_159@wp.pl
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Za duży promień skrętu ciężko nim zaparkować w ciasnym parkingu. Z przodu kolumna Mcparsona a z tyłu belka skrętna i to jest największa wada auta jadąc w 5-tkę + bagaże lub załadowany na maksa jazda na polskich drogach jest prawie nie możliwa, bardzo nisko ,,siedzi\" tył auta. Ale jadąc w 4 osoby jest komfortowy i miły.
~marcin
Kombi 2.2 D 84KM 62kW
miękka długość samochodu powoduje uczucie podsterowności, ale się trzyma, największym problmem są przeguby które są jedną całością z pułosiami, awaryjne zawieszenie jak na polskie drogi a zarazem kosztowne choć łożyska kół przednich 30 zł a mcphersona 23 zł ale reeszta już kiepsko, drogie wachacze drążki.
Kombi 2.0 115KM 85kW
Zawieszenie laguny uzaleznia ;) Fakt ze nasze drogi szybciej je wykancza ale komfort niesamowity. Przesiadka do jakiegos niemca czy japonca to istne tortury dla miekkich czesci ciala ;) Czestszym wymianom podlegaja jakies roznie koncowki i drazki stabilizatorow, wiec nic powaznego, ceny bardzo przystepne.
~TomekR
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Auto mimo wieku i częstej jazdy z obciążeniem prowadzi się pewnie i nie wymaga częstych kontroli oraz serwisowania (chyba, że ktoś zaniedba przez kupowanie chińszczyzny lub będzie latał 120km/h po dziurach). Dobrej jakości części są dostępne od ręki i nie kosztują wiele.
~sylvec
Kombi 1.8 90KM 66kW
bardzo komfortowy jak to francuz. Kilka razy w roku robie regularnie tym samochodem trasy ponad 1000km i na prawde nie jest zle. Chociaz zawieszenie dosc szybko sie zuzywa i ciagle trzeba cos przy nim robic bo stuka i puka. No ale auto ma tez juz swoje przejechane.
~resiako@wp.pl
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
TO MAJA PIERWSZA LAGUNA W ZYCIU - I JESTEM BARDZO POZYTYWNIE ZASKOCZONY. AUTO JEDZIE JAK PO SZYNACH-REWELACJA!!! ZADENGO UCIEKANIA W ZAKRETACH,ZADNEGO PLYWANIA W KOLEINACH.140000km I FABRYCZNE ZAWIESZENIE-TYLKO SOBIE ZYCZYC. TA OPINIA TO KONTRATAK DLA MANIAKOW PASKA B5 ,B6.
Renault Laguna I Kombi