Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

kot 2007, 10 lat temu
Silnik 1.9 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2007
Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 130KM 96kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Póki co...miał być taki awaryjny a jest spokój. Dodam, że auto stoi pod chmurką, max trzy dni podczas całkiem dużych mrozów do -20 stopni, odpaliło bez problemów i wszystko działało. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.
Kupiłem auto od pierwszego właściciela z oryginalnym, udokumentowanym przebiegiem 140 tyś km. Poprzedni właściciel kupił je w salonie w Polsce. Za auto z 2007r. zapłaciłem 19500zł. Miałem obawy co do dci, jestem fanem benzynki, ale...jest oki. Dosyć długo szukałem auta i nie sugerowałem się opiniami internetowych "ekspertów" a kierowałem się jedynie sensownymi opiniami i własnym doświadczeniem z jedynką (Pamiętam, że gdy ją kupiłem słyszałem mnóstwo negatywnych opinii które się nie potwierdziły). Zaskoczyło mnie jedynie dosyć duże zużycie paliwa po mieście...od 9 do 11 litrów ( cały czas z włączoną klimą). Okazało się, że ten model potrafi tyle spalić...szczególnie, że jednorazowo pokonuję krótkie odcinki, max 5 km więc silnik ,szczególnie w zimie, nie ma czasu złapać odpowiedniej temperatury. Usterek...brak. No prawie - jedynie czujnik temperatury płynu chłodzącego...60 zł plus wymiana. Łącznie 100 zł oraz linka od mechanizmu podnoszenia szyby - koszt 150zł. Jakość wykonania - wydaje mi się, że w jedynce było lepiej (od niemal ośmiu lat posiadam jedynkę z 1995r. 2.0 benzyna + lpg, jestem z niej bardzo zadowolony). Są samochody lepsze i gorsze od Laguny. Dwójka po lifcie jest naprawdę dobrym autem jak za te pieniądze. Oczywiście, może nie ma takiego prestiżu jak Audi, Volvo czy Mercedes, ale kupiona z pewnego źródła i zadbana, będzie nam dobrze służyła. W dzisiejszych czasach większość nowoczesnych aut sprawia większe lub mniejsze problemy - cena postępu technologicznego. Wyznaję zasadę, że nie ma aut pozbawionych usterek. W dużej mierze zależy to od kierowców. Ps. wymiana oleju max co 15 tyś. km. Inżynierowie Renault znacznie pomylili się zalecając wymianę co 30 tyś km. Było to przyczyną wielu awarii do czego oficjalnie się przyznali.
Świetny, gdyby nie te nieszczęsne 11l w mieście)) 130 km i 300 nm momentu robi swoje. Do 2 tyś raczej słabo, powyżej pokazuje swoje możliwości. Na nasze drogowe realia wystarczy.
Mało precyzyjna, szybka sportowa zmiana biegów raczej jej nie odpowiada, ale cóż, to nie jest rajdówka. Do codziennej spokojnej jazdy wystarczy.
Dla mnie doskonały, komfortowy a jednocześnie stabilny i przewidywalny. Lubie szybką i dynamiczną jazdę i jeszcze mnie nie zawiódł. Naprawdę przewidywalne auto. Hamulce - świetne, chociaż,chyba zbyt czuły ABS. Może to wina opon, chociaż są nowe.
Jak dla mnie ( 180cm wzrostu) bardzo dobrze, Lusterka świetne, nie ma potrzeby mocnego machania głowa aby widzieć wszystko co dzieje się na drodze.
Wszystko na miejscu a obsługa intuicyjna. Fotele - jednorazowo 700km z piętnastominutową przerwa na jedzenie i takie tam. Zero dolegliwości bólowych)), rewelacja.
dci...ale nim odśnieżę, już dmucha letnim powietrzem, więc może być-jeszcze nie zmarzłem tej zimy) Lato - klima - świetnie. Deszcz - zero parowani szyb. Apel - pamiętajcie o filtrach kabinowych i o nabijaniu i odgrzybianiu klimy a nie będziecie jeździli ze ściereczkami w ręku.
Jest dobrze...A6 czy BMW 5 to to nie jest...cóż niższa klasa Ale...po co wozic powietrze? Jak dla mnie mały bagażnik.
Nie słychać, że dci. od 140 km/h słychać pęd powietrza. Tyle w temacie.
No i znowu te nieszczęsne 11l w mieście. Na trasie dobrze, łagodnie do 100 km/h - ok 5,5/. Wyjazd wakacyjny nocą łącznie 1500km, spalanie 6l. według wskazań komputera oraz przy dystrybutorze)) Co do kosztów napraw to poza wymienionymi nie jestem w stanie napisać zbyt wiele. Przeglądając ceny części w sklepach internetowych mogę jedynie napisać, że są naprawdę w przystępnych cenach a ceny najtańszych elementów zawieszenie wręcz niskie.
Świetna, za te pieniądze nie kupiłbym auta tej klasy z tego rocznika no i oczywiście dobrze wyposażonego.
w/w
Brak